Antradienis

2017 Rugsėjo 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

Maestro Gintaras Rinkevičius: „Mėgti galima pomidorus, o muziką reikia mylėti“

2014.03.10 13:20
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Gintaras Rinkevičius laidoje „Viskas bus gerai“

Valstybės atkūrimo dienos proga laidos „Viskas bus gerai“ studijoje viešės ypatingas svečias – Lietuvos vardą visame pasaulyje garsinantis maestro Gintaras Rinkevičius. Atviras pokalbis su žymiu dirigentu apie meilę valstybei ir muzikai – jau rytoj, kovo 11-ąją, 18.50 val. ir tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

„Daugiausia vilčių vistiek būna pradžioje. Tai mūsų visa visuomenė, visa mūsų Lietuva buvo tokioje viltyje ir tokioje euforijoje“, – prisiminimais dalinsis maestro.

Itin retai su žiniasklaida bendraujantis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas ir vadovas sako, jog dažniausias klausimas, kurį žmonės jam užduoda – kam reikalingas dirigentas. „Toks jau muzikantų likimas – mes turim nuolat įrodinėti, kad mokam groti“, – šypsosis G.Rinkevičius.

Laidos vedėjoms paklausus apie pirmąją muzikinę patirtį, maestro greitai išpyškins: „Kai man buvo 5 metai su tėčiu dainavau dainą „Ir Marse baltos obelys žydės““. Vėliau jis prisimins pirmuosius savo kaip dirigento pasirodymus garsiausiose pasaulio scenose ir tuometinį aplinkinių vertinimą, kurį jis jautė.

„Muzika – neišsemiamas dalykas mintims. Kalbant apie muziką reikia vartoti žodį mylėti. Mėgti galima pomidorus, o muziką reikia mylėti. Manau, kad kultūros per daug nebus.  Deja, bet žmogaus gyvenimas per trumpas. Todėl negalima palikti optimizmo, be optimizmo nebus progreso“, – šypsojosi studijoje G.Rinkevičius ir vis bandė įsiminti laidos vedėjų vardus.

Galiausiai, moterys jam pasiūlė sprendimą – sunumeruoti jas kaip smuikus. Taip Edita Užaitė tapo pirmuoju smuiku, Raminta Stanaityte – antruoju, Renata Mikailionytė – trečiuoju.

Kokios maestro pareigos namuose? Kokius stebuklingus geltonuosius blynus jis kepa savo vaikui? Ir kokia didžiausia G.Rinkevičiaus svajonė? Atsakymai – laidoje „Viskas bus gerai“ kovo 11 dieną, antradienį, 18.50 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.