Trečiadienis

2017 Rugpjūčio 23

TV Naujienos

Laidos „Valanda su Rūta“ vedėja susilažino dėl skolos pensininkams grąžinimo

2013.11.07 14:14
LNK nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė

LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. septyniasdešimt trejų metų kėdainietis Adolfas Urža pasakos turintis uždarbiauti statybose – vežioti akmenis, žvyrą, cementą – kad turėtų už ką valgyti. Pensija nėra minimali – 800 litų, bet kai vyras susimoka už būstą, už gydymui būtinus dalykus, beveik nieko nelieka maistui.

Sužinojęs, kad valdžia paklusdama Konstitucinio teismo sprendimui atstato per krizę sumažintas algas teisėjams, pareigūnams, politikams, buvo šokiruotas. Seimo nario alga padidėtų pora tūkstančių litų. Tuo tarpu Adolfui per krizę sumažintos ir pažadėtos grąžinti pensijos dalies niekas neatiduoda, nors sovietinėje armijoje sveikatą praradusiam žmogui dabar tai būtų išsigelbėjimas – nereikėtų akmenų vežioti, kad pavalgytų.

Adolfas Urža paskutinį kartą sostinėje lankėsi prieš 22 metus, per Sausio 13-osios įvykius važiavo kūnu ginti atkurtos nepriklausomybės. Dabar Adolfas ryžosi atvažiuoti į Vilnių dėl galimybės pasakyti šalies valdžiai, kad nesąžiningai skirsto žmonių uždirbtus pinigus.

„Valandoje su Rūta“ Adolfas savo „užvargtus“ dešimt litų įteikė Seimo nariui Rimantui Dagiui, kuris praeitoje kadencijoje būdamas vienu iš valdančiųjų balsavo už Adolfo ir kitų pensininkų pensijų sumažinimą. Balsavo ir pažadėjo grąžinti. „Jeigu aš numirsiu, tegu lieka jums tie  pinigai“, – į politikų sąžinę beldėsi senolis. Jo manymu, valdžia tiesiog suinteresuota tempti laiką negrąžindama pensijų seniems žmonėms. Adolfui atrodo, kad numirusių senukų sąskaita politikai ketina sutaupyti.

A. Urža tvirtina, kad valdžia dabar labiau rūpinasi kaliniais – skirdama maždaug  50 litų per dieną kiekvieno išlaikymui. Stogas, maistas, šiluma – nemokamai. „Duokit man vienutę, mielai pagyvensiu“, – laidoje sakė kėdainių miesto gyventojas.

„Valandoje su Rūta“ dalyvavusi dabartinių valdančiųjų atstovė Virginija Baltraitienė sureagavo į pensininkų bei mažas pajamas gaunančių žmonių balsus. Seimo narė ryžosi lažintis su vedėja, kad skola pensininkams bus pradėta grąžinti nuo 2014-ųjų. Parlamentarės ir laidos vedėjos rankas perkirto Artūras Paulauskas.

„Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK.