Pirmadienis

2017 Rugsėjo 25

Šiandien per TV

TV Naujienos

„Valanda su Rūta” studijoje – šimtų tūkstančių verti šunys ir Vido Blekaičio jėgos varžybos su keturkoju

2014.05.22 12:42
LNK nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė su maltos bišonų veislės Penelope

Šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK laidos „Valanda su Rūta” kūrėjai rinkimų batalijas iškeitė į susitikimą su... gyvūnais. „Bus daug ašarų – ir džiaugsmo, ir liūdesio. Laida patiks tiems, kas pasiilgo tikrų emocijų. Laidoje dalyvavo gausybė žmonių su savo gyvūnais – ir tais, kurie neša šimtatūkstantinius pinigus, ir tais, kurie buvo paimti iš globos namų ir išgelbėti nuo greitos mirties“, – pasakoja Rūta Mikelkevičiūtė.

Studijoje svečiuosis ūkininkas Jonas Gricius su mažiausios veislės arkliuku pasaulyje – Čarliu, Jurga Anusauskienė su nuo mirties išgelbėta kalyte Juma,  Skaiva Jasevičiūtė su savo kilmingais taksais, verslininkė Danguolė Stachura su čihuahua veislės Romeo Banderasu, kinologas Jonas Zaleckas, kurio vokiečių aviganis Smailas parodys kaip sutramdyti nusikaltėlius ir surasti narkotikų kontrabandą. Išvysite ir daugybę kitų įspūdingų augintinių bei jų šeimininkų.

Bene labiausiai laidos žiūrovus nustebins iš Kauno atkeliavusi verslininkė Janita Plungė. Moteriai priklauso gyvūnų prekių parduotuvių imperija, be to, ji veisia itin kilmingus ir brangius šuniukus. Keturis iš jų Janita atsigabeno į studiją – mažųjų pudelių veislės Mūzą, maltos bišonų veislės Penelopę, Pandorą ir Europos, Pasaulio ir Eurazijos čempioną vardu Sensation of the lovely house.

Janita neslepia – šunys yra didžiulė jos gyvenimo dalis. Jie nuolatos dalyvauja pasaulinio lygio parodose ir jas laimi. Tiesa, šių šunų gyvenimas kitoks nei mums įprasta. Kas dieną čempionai yra šukuojami, jų plaukai tiesinami lygintuvu arba sukami plaukų suktukais. Jie maudomi specialiose vonelėse ir kelis kartus per savaitę tepami prabangiomis plaukų kaukėmis, kad kailis nesiveltų ir blizgėtų. Kailio spalva puoselėjama ir šunis vedant į soliariumą.

„Tai juodas darbas ir investicijos. Mano šunys negali lakstyti po purvynus, valgyti atliekas nuo stalo. Kiekvienas jų turi savo prižiūrėtoją, vedžiotoją ir grožio specialistą”, – pasakoja veisėja.

Moteris atskleis ir pasaulinių parodų užkulisius. Pasirodo, viskas nėra taip tyra ir gražu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Parodose klesti nuožmi konkurencija: „Parodose šunis reikia labai saugoti, nes būta atvejų, kai konkurentų atstovai specialiai užgriūna ant šuns, kad jį sužalotų arba suvelia jo kailį, arba kitaip apsvaigina šunelį, kad šis negalėtų dalyvauti ir laimėti parodoje.”

„Valandos su Rūta” studijoje taip pat dalyvaus iš mirties gniaužtų išgelbėta Stafordšyro terjerų mišrūnė Nora bei jos šeimininkė Gintarė Matukonytė. Norą ji pasiėmė iš gyvūnų prieglaudos, kurioje kalytei buvo likusios tik kelios dienos. Nors daugelis Norą nurašė kaip kovinį ir agresyvų šunį, Gintarė ryžosi ją treniruoti, auklėti ir socializuoti.

„Dabar Nora yra šunų jėgos varžybų čempionė, iššoka į daugiau nei dviejų metrų aukštį, patempia virš tonos svorio, o nubėgti 8 kilometrų krosą jai yra vienas juokas”, – pasakoja Gintarė. Iššūkį galiūnei Norai mes Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis. Kuris patemps didesnį svorį? Kuris nugalės jėgos varžybose?  Pokalbių laida „Valanda su Rūta” – jau šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK.