Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

„Padėkime augti“: vaikas modelis – neišsipildžiusios tėvų svajonės?

2014.01.17 15:06
LNK nuotr. / Laura Imbrasienė

Vaikai, keliaujantys podiumu, demonstruojantys drabužius ir šukuosenas labai gražu ir miela, tačiau ar tai nėra šioks toks tėvų neišsipildžiusių svajonių ir norų tenkinimas? Ar nesijaučia mūsų mažieji įsprausti į suaugusiųjų rėmus?

Pasak psichologų, būti modeliu, viešai matomu ir vertinamu pagal išvaizdą nėra vaiko prigimtinis poreikis, todėl iš pradžių reiktų atsakyti į klausimą, ar tai labiau reikalinga vaikui, ar jo tėvams.

Šio šeštadienio LNK laidoje „Padėkime augti“ 9.30 val. bus gvildenama vaikų modelių tema. Kūrybinės grupės kalbinamos žinomos mamos pateiks savo nuomonę, o laidą konsultuojantys specialistai bandys atsakyti į klausimus, ar tai nėra tėvų bandymai realizuoti savo svajones, ar modelio veikla prisideda prie sėkmingo vaiko vystymosi.

Kita tema – dantukų dygimas. Paprastai pirmieji pieniniai dantukai kūdikiams išdygsta apie 5-7 gyvenimo mėnesį, tačiau gali atsitikti, kad pirmasis perliukas išlįs jau 3 mėnesių vaikui arba atvirkščiai – jis pasirodys kartu su pirmuoju gimtadieniu. Patarimus, kaip juos prižiūrėti, kaip palengvinti skausmingą jų dygimo procesą, žiūrovai išvys jau šį šeštadienį.

Nepamiršta bus ir labai daug diskusijų kelianti vaikštynių tema. Tėveliai galės sužinoti, kas padeda, o kas trukdo mažyliams pradėti taisyklingai vaikščioti.