Sekmadienis

2017 Birželio 25

TV Naujienos

TV6 rodys aštrių emocijų nestokojančią laidą „Ugniagesiai gelbėtojai“

2014.04.03 14:17
TV6 nuotr. / Laidos „Ugniagesiai gelbėtojai“ logotipas

Aštrias emocijas mėgstantys žiūrovai jau nuo balandžio 4 d. penktadieniais naujoje TV6 laidoje „Ugniagesiai gelbėtojai“ galės stebėti ugniagesių gelbėtojų darbą iš arti, kai jie skuba į pagalbą žmonėms gaisruose, vandenyje, avarijose, per potvynį ar kitose ekstremaliose situacijose.

Ugniagesiai gelbėtojai jau ne vienus metus yra tie, kuriais visuomenė pasitiki labiausiai. Jų darbas itin sudėtingas ir ekstremalus, todėl ir kiekviename laidos siužete netrūks dramatiškų žmonių istorijų, kuriose pražūtingos stichijos naikina turtą ir kėsinasi į gyvybę, kai laikas sustoja ir nebėra vilties... O tuo metu ugniagesiai gelbėtojai turi rasti geriausią ir greičiausią sprendimą, kaip padėti patekusiems į nelaimę, nes kiekviena sekundė – aukso vertės.

Naujos TV6 laidos vedėjas Karolis Sakalauskas sako, kad žmonės dažniausiai net nesusimąsto, kaip svarbu pasirūpinti apsauga nuo gaisro. „Gaisras nėra juokai, todėl kiekvienas mūsų turime labai rimtai apsižiūrėti aplinkui, ar tikrai turime priemones, kurios ištikus nelaimei pagelbėtų greitai ir efektyviai užgesinti gaisrą, išsigelbėti iš jo. Visi mano, kad pakanka turėti gesintuvą automobilyje, o neretas ir tą tik važiuodamas į techninę apžiūrą pasiskolina. Reikia suprasti, kad tai reikalinga ne tikrinančioms institucijoms, o pirmiausia mums patiems“, − sako K.Sakalauskas.

TV6 nuotr./Karolis Sakalauskas
TV6 nuotr./Karolis Sakalauskas

Laidos vedėjas, pats jau metus laiko dirbantis ugniagesiu gelbėtoju, pataria žmonėms labai atidžiai pažiūrėti ar namie esantys buities prietaisai yra tvarkingi, ar ant nuosavo namo stogo tikrai yra gaisrinės kopėčios, ar tvarkingi atsarginiai išėjimai ir pan.

„Nutinka taip, kad užsidega kaminas, o jam gesinti turime lipti ant stogo. Tada šeimininkas griebiasi už galvos dėl to, kad mes atvykę sulankstysime jo naują brangią stogo dangą, nes jis ten neįrengė kopėčių. Jei tokiu atveju mums pasakytų, kad nelipkite, neturėtume teisės to daryti. Dažniausiai suvokiama rizika, kad laiku neužgesinus kamino gali užsidegti ir visas namas, tačiau nuostoliai patiriami kur kas didesni nei būtų iš anksto pasirūpinus atitinkamomis saugos priemonėmis“, − sako naujos TV6 laidos vedėjas Karolis, pastebintis, kad vis dėlto apie tai dažniausiai susimąstoma tik jau nutikus nelaimei.

TV6 laidoje „Ugniagesiai gelbėtojai“ naudojama tikra dokumentinė medžiaga iš įvykių vietų, filmuota pačių ugniagesių gelbėtojų ir profesionalių operatorių, atskubėjusių į nelaimės vietą. Laidos tikslas – pasakojant konkretaus žmogaus istoriją išanalizuoti nelaimės priežastis ir pateikti žiūrovams naudingų patarimų, kaip elgtis, kad nelaimė neįvyktų, o blogiausiu atveju – ką daryti jai įvykus.

TV6 nuotr./Kadras iš laidos „Ugniagesiai gelbėtojai“
TV6 nuotr./Kadras iš laidos „Ugniagesiai gelbėtojai“

Sukrečiančius įvykius išgyvenę žmonės ir profesionalūs psichologai teigia, kad nutikus nelaimei apima stresas, ir tuomet iš atminties, kažkada matytų vaizdų  ir nugirstų pokalbių gimsta sprendimas – kaip elgtis, kad nežūtum pats ar tavo artimieji. Ši TV6 laida atliks šviečiamąją misiją, patarimai gali padėti išgelbėti gyvybes.

Jau pirmoji itin aktuali ir įdomi laida „Ugniagesiai gelbėtojai“ − šį penktadienį 21.30 val. per TV6.