Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

Medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ studijoje iškris pirmasis šių metų sniegas

2013.10.09 15:56
TV3 nuotr. / Sniegas laidoje „Kvieskite daktarą!“

TV3 medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ moka stebinti savo žiūrovus. Jau šį trečiadienio vakarą, 17.55 val., gydytojas Alvydas Unikauskas pasakos apie oro įtaką mūsų sveikatai. Ar temperatūros pakitimai sukelia galvos skausmus? Kas sukelia norą mylėtis? Kas išsklaido depresiją? „Išmoksime skaityti savo kūno siunčiamas prognozes, nereikės ir sinoptiko“, – žada gydytojas.

Šįvakar 17.55 val. laidos „Kvieskite daktarą!“ studiją nušvies kaitri saulė ir net iškris sniegas, kurio dar nė su žiburiu nerastume lauke. Ir viskas tik tam, kad TV3 ir studijos žiūrovai patikėtų – mūsų kūnas sugeba prognozuoti orus.

„Pati patikimiausia vėtrungė pasaulyje gali būti čia, jumyse. Yra įrodymų, kad slėgio pakitimas prieš audrą padidina skausmą. Oro temperatūros pakilimas padidina įtampą, galvos skausmus ir migreną. Kai drėgmės daug, paūmės astma“, – pasakos A. Unikauskas.

Pasak A. Unikausko, orams vis vėstant, orų prognozės tampa ypač aktualios kiekvienam iš mūsų: „Juk pastebite, kaip nevalingai dairomės pro langus arba pagarsiname televizorių, išgirdę orų prognozę“.

TV3 nuotr./Sniegas laidoje „Kvieskite daktarą!“
TV3 nuotr./Sniegas laidoje „Kvieskite daktarą!“

Gydytojas atskleis įdomių faktų: širdies priepuolių žiemą išauga net iki 50 procentų, o štai vasarą – priešingai – saulė padidina norą užsiimti seksu. Tuo tarpu sausas oras kenkia kvėpavimo takams, atveria kelią virusams ir bakterijoms į kvėpavimo takus, džiovina odą.

Trūkstant saulės, sumažėja darbingumas, išryškėja lėtinio nuovargio simptomai. Šviesos trūkumas gali sutrikdyti nakties miegą, padarydamas jį fragmentišką, negilų, o tada žmogus dieną jaučiasi nepailsėjęs, nuvargęs ar mieguistas. Be to, daugėja įrodymų, kad šviesos trūkumas gali sustiprinti vegetacinės nervų sistemos disfunkcijos simptomus. Tada sutrinka širdies-kraujagyslių, virškinimo, lytinės sistemos ar kitų vidaus organų veikla.

„Kvieskite daktarą!“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 17.55 val. per TV3!