Ketvirtadienis

2017 Rugsėjo 21

TV Naujienos

TV3 eteryje – tiesioginė lietuviškų palydovų skrydžio į kosmosą transliacija

2014.01.08 13:59
Stop kadras iš vaizdo siužeto / „LitSat-1” tikrinamas Hjustone

TV3 šiandien 20.25 val. visai Lietuvai tiesiogiai transliuos ilgai lauktą pirmųjų lietuviškų palydovų skrydį į kosmosą tiesiai iš NASA skrydžių bazės Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Atrodo, kad nepaisant permainingų orų, kurie šiuo metu užklupę JAV pakrantę, vis dėlto pavyks paleisti raketą „Antares“, kuri į kosmosą nugabens erdvėlaivį „Cygnus“ su mūsų pirmuoju lietuviškuoju palydovu „LitSat-1“.

Tiesa, kartu su juo į kosmosą keliaus ir daugiau „keleivių“. Erdvėlaivis „Cygnus“ iš viso į Tarptautinę kosmoso stotį atgabens 1500 kg krovinių. Jų sąraše ne tik daiktai, reikalingi kosmoso stoties aptarnavimui ir moksliniams eksperimentams, o ir kalėdinės dovanėlės įgulos nariams. NASA  atstovai juokauja, kad dėl atidėtos skrydžio datos ant dovanų esančius užrašus jau derėtų pakeisti  į Valentino dienos sveikinimus.

Jei šiandien vakare raketa sėkmingai pakils, visų siuntinių Tarptautinė kosmoso stotis sulauks po dviejų dienų. Erdvėlaivis „Cygnus“ ją turėtų pasiekti šį sekmadienį.

Šiandien visus kosmoso misijos momentus TV3 žiūrovai galės tiesiogiai išvysti televizijos eteryje 20.25 val. Raketos paleidimo metu JAV dirbs specialus TV3 Žinių korespondentas Vytautas Dovydaitis. Jis, būdamas visai netoli raketos, mums komentuos svarbiausias kosminio skrydžio detales ir eigą.

Studijoje Lietuvoje taip pat dirbs ir TV3 laidų vedėjas Mindaugas Rainys. Jis kartu su svečiais papasakos įdomybes apie pirmojo lietuviškojo palydovo kūrimą, taip pat visą procesą kaip vyksta skrydžiai į kosmosą, kas nutiks palydovui patekus į atvirą kosmoso erdvę, kada bus ištransliuoti pirmieji lietuviški žodžiai ir pan. Studijoje svečiuosis vienas iš pirmojo lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kūrėjų Algis Karpavičius, taip pat Lietuvos kosmoso asociacijos pirmininkas Vidmantas Tomkus ir Kosmoso mokslo ir technologijų instituto (KMTI) direktorius plėtrai Saulius Lapienis.

Visą skrydžio į kosmosą transliaciją bus galima stebėti ir televizijoje internete TV3 Play jau nuo 20.00 val. Tiesiogiai TV3 eteryje unikali lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė – jau 20.25 val.

Pirmasis Kauno technologijos universiteto palydovas „LitSat-1” sukonstruotas padedant Lietuvos kosmoso asociacijai ir Kosmoso mokslų ir technologijų institutui. Šio palydovo pagalba pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, sprendžia patys Lietuvos žmonės, siūlydami brangiausius sau ir šaliai žodžius svetainėje www.tryszodziai.lt.

„LitSat-1” skrydžio į kosmosą tiesioginė transliacija – jau šiandien 20.25 val. per TV3.