Trečiadienis

2017 Rugpjūčio 23

TV Naujienos

Tramdyti vaikus padės naujas TV1 šou „Superauklė“

2013.10.02 18:06
TV1 nuotr. / Šou "Superauklė" vedėja Jo Frost

Dešimtąjį gimtadienį švenčianti televizija TV1 pristato dešimt naujo sezono eterio naujienų. Viena jų – šou „Superauklė“ su naujausia „The Sunday Times Television“ didvyre Jo Frost, kitaip dar vadinama „Superaukle“, karščiausia Britanijos televizijos žvaigžde ir Dievo dovana į neviltį puolusiems tėvams visame pasaulyje.

Kiekvienai mamai reikia savo Superauklės! Akivaizdu, kad Jo Frost idėjos turi poveikį vaikų auklėjimui – ji sugeba sutramdyti net ypatingai išdykusį bamblį, nuraminti įsismarkavusį šešiametį, padėti įveikti bėdas, susijusias su tokiais iššūkiais kaip elgesys, miegas, valgymas, pratinimas prie puodelio ir pan., su kuriais jau daug amžių susiduria tėvai visame pasaulyje.

Tėvus tiesiog užbūrė neseniai debiutavusios laidos rezultatai. Savo laidoje Jo Frost mokė tėvus, kaip reikia tramdyti vaikų kaprizus. Jos praktinis, dalykinis stilius susiformavo per daugiau nei penkiolika metų praktikos dirbant aukle Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Valstijose. Dabar ir amerikiečių šeimos gali pažinti šios šiuolaikinės Merės Popins paslaptis laidoje „Superauklė“, rodomoje per ABC.

Tėvus tiesiog užbūrė neseniai debiutavusios laidos rezultatai.

Kiekviename „Superauklės“ epizode panelė Jo Frost stebi, kaip tėvai įveikia kasdienes kliūtis. Tik įvertinusi visas jų daromas klaidas, Jo pradeda dirbti su tėvais, įdiegia jiems savo patikrintus ir patikimus metodus nepageidaujamam  vaikų elgesiui keisti. Tada, parodžiusi, kaip puikiai veiks naujasis auklėjimo stilius ir kokių neįtikimų rezultatų jis padės pasiekti, toliau tėvus pačius palieka juos taikyti kasdieniame gyvenime. Kelias dienas tėvai  bando vadovautis superauklės patarimais, o laidos pabaigoje ji vėl juos aplanko ir nurodo gaires, kurių reikėtų laikytis ateityje.

Paprasti Superauklės metodai pabrėžia nuoseklumą, bendravimą ir protingas bausmes už blogą elgesį. Ji pabrėžia, kad vaikus svarbu iš anksto supažindinti su naujomis namų taisyklėmis bei paaiškinti galimas pasekmes už jų nesilaikymą.

Viena įprastų Jo Frost programoje taikomų bausmių yra kelios atokvėpio minutės ant „Išdykėlio laiptelio“ ar – vyresniems vaikams – „Išdykėlių kambaryje“, kur nėra žaislų, televizoriaus ar kitokių pramogų. Vaikai greitai pavargsta nuo tokių pertraukėlių ir paklusta geresnio elgesio taisyklėms. Be to, ji atvirai parodo tėvams, kada jie turėtų elgtis ryžtingiau, lanksčiau, o gal netgi keisti savo lūkesčius dėl vienokio ar kitokio vaiko elgesio. Tarkime, leidimas vaikui sėdėti ant normalios, o ne vaikiškos kėdės prie pietų stalo,  gali būti labai pavėluotas ir tik paskatinti nederamą elgesį valgant. Kai tėvai pamato rezultatus ir – dar geriau – pasiekia juos patys, tampa tikrais Superauklės šalininkais. O svarbiausia, kad tiek vaikai, tiek ir suaugę gali mėgautis ilgalaikiais harmoningesnio šeimyninio gyvenimo privalumais.

Šou „Superauklė“ bus rodomas per TV1 šeštadieniais ir sekmadieniais 14 val.

Žymės: