Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

Stebuklingai išsigydęs neįgalumą, Lietuvoje gimęs Valentinas Dikulis tapo pasauline sensacija

2013.11.08 17:30
LNK nuotr. / Valentinas Dikulis

32 medicinos centrai įvairiausiose pasaulio šalyse. Maskvos centre – milžiniška reabilitacijos klinika. Pusantro šimto tūkstančių žmonių, kurie laukia eilėse. Ir maišai laiškų, kuriuose tik vienas maldavimas – padėti. Gelbėti tuos, kuriems gydytojai atėmė bet kokią viltį pasveikti, judėti ir vaikščioti. Būtent taip dabar gyvena Kaune gimęs ir augęs Valentinas Dikulis. Prieš daugybę metų iš Lietuvos išvykęs vyras vadinamas medicinos sensacija. Juk jis, buvęs cirko artistas, sukūrė unikalią gydymo sistemą.

Unikalus pasakojimas apie pasaulinę karjerą padariusį lietuvį jau šį penktadienio vakarą laidoje „KK2 penktadienis“ 19.30 val. per LNK.

Sensacinga Valentino Dikulio gyvenimo istorija prasidėjo Lietuvoje. Jis gimė Kaune, čia greitai mirė tėtis ir mama. 3 metukų vaikas pateko į vaikų namus. Vos pamatęs pirmąjį cirko pasirodymą, svajojo pats patekti į cirką.  Daug savarankiškai dirbo, stengėsi ir tapo oro akrobatu. Tačiau pačioje karjeros pradžioje Valentino gyvenimą paženklino siaubinga trauma. Jaunuolis nukrito iš 13 metrų aukščio.

Gydytojai prognozavo, kad jis – beviltiškas ligonis, kuris niekada nevaikščios. Valentinas nepatikėjo. Jis sunkiai dirbo net 10 metų.  Ir galiausi grįžęs į cirko areną demonstravo neįtikėtinus jėgos triukus, kurie pribloškė visą pasaulį. Valentinas tapo jėgos žonglieriumi, žongliravo rutuliais, kurių kiekvienas svėrė ne mažiau nei 70 kilogramų. Per 17 minučių – būtent tiek trukdavo jo pasirodymas – ant savo pečių permesdavo net keletą tonų įvairių svarmenų!

Tačiau ne mažiau nei Dikulio pasirodymai pasaulį žavėjo jo užsispyrimas ir sugebėjimas atsistoti ant kojų! Neįgaliojo vežimėliais žmonės važiavo pas Dikulį, o kai kurie ligoniai tiesiog sekiodavo paskui cirką maldaudami padėti. Taip Dikulis virto pasauline žvaigžde ir įkūrė net kelias milžiniškas reabilitacijos ligonines.

Dikuolio triukus savo akimis matė ir dainininkė Irena Starošaitė, ir magijos teatro „DiArchy“ meistrai Diana bei Arvydas Gaičiūnai, ir jų tėtis Arvydas Gaičiūnas. O Lietuvos galiūnas Alvydas Kirkliauskas pas Valentiną Dikulį „iškomandiravo“ savo žemietę Audronę, kuri po avarijos negalėjo net pajudėti!

 

Žymės: