Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Specialus TV3 dokumentinis filmas atkurs Kauno mafijos vadeivos istoriją

2014.01.03 13:09
TV3 nuotr. / Dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ logotipas

Jau pirmadienį, sausio 6-ąją, TV3 eteryje – vaidybinių dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ premjera. 20.00 val. bus atkurta tragiško likimo Remigijaus Daškevičiaus–Daškės istorija. Jam snaiperio pasiųsta kulka iki šiol yra viena didžiausių Lietuvos kriminalinio pasaulio mįslių.

Dokumentinių filmų ciklo autorius – nepriklausomas žurnalistas rašytojas Dailius Dargis, kurio knygos apie Lietuvos mafiją tapo bestseleriais. „Per TV3 pirmadienį prasidedančios „Mafijos kronikos“ – tai unikalus kriminalinės dokumentikos serialas. Nieko panašaus iki šiol Lietuvos televizijų eteryje nėra buvę. Mes pateiksime ne tik garsiausių mafijozų istorijas, iliustruodami unikaliais vaizdo archyvais, bet ir bus atkurtos pačios įdomiausios jų gyvenimo situacijos, kurias iškart atpažins mano knygų skaitytojai“, – sako D.Dargis.

TV3 „Mafijos kronikose“ įvykiai bus atkurti su tikroviškomis aplinkybėmis, autentiškose vietose, naudojant tų laikų automobilius, ginklus, prabangos ir mados simbolius, drabužius ir aksesuarus, atkartojant manieras. Kriminalinio pasaulio autoritetus įkūnys į juos stebinančiai panašūs aktoriai.

Dokumentinio ciklo pirmasis herojus – R.Daškevičius, Kauno mafijos vadeiva. Penkiolikmečio Daškevičiaus suburta jokių autoritetų nepripažįstanti „daškinių“ gauja tapo pagrindine kliūtimi „daktarų“ kelyje, o asmeninė Daškės neapykanta Henrikui Daktarui buvo tiesiog patologiška.

TV3 nuotr./Remigijus Daškevičius–Daškė
TV3 nuotr./Remigijus Daškevičius–Daškė

„Tai buvo natūralus karas už įtakos zonas, už Kauną, kad galėtų valdyti tam tikrą verslo dalį, gauti iš to pajamų“, – prisimins operatyvininkas veteranas Juozas Rinkevičius.

Priešais TV3 televizijos kameras prabils ir kiti žymiausi atkuriamojo laikmečio kriminalistai, buvę ONTT pareigūnai, generalinės prokuratūros darbuotojai, R.Daškevičiaus sporto treneriai, seni kovų draugai, pramogų verslo garsenybės, apsaugininkai, pasikėsinimų nužudyti liudininkai.  

„R.Daškevičius – bene vienintelis šalies nusikalstamo pasaulio veikėjas, apie kurį rengiant seriją, nė iš vieno pašnekovo lūpų nebuvo galima ištraukti, kad jis niekšas, nesąžiningas ar kitoks blogietis. Visi, net ir jį medžioję teisėsaugininkai, Daškę minėjo tik geruoju. Tai mane nustebino.

Galiausiai, surinkus daugybę liudijimų, paaiškėjo, kad Daškė išties buvo labai charizmatiška asmenybė. Jis mokėjo surasti bendrą kalbą ne tik su šešėlinio pasaulio asmenimis, bet ir su sporto, pramogų pasaulio atstovais. Prisipažinsiu, kad buvo metas, kai jo gyvenimo istoriją norėjau perkelti į atskirą knygą“, – teigia rašytojas D.Dargis.

TV3 nuotr./Kadras iš dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“
TV3 nuotr./Kadras iš dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“

 

Žymės: