Sekmadienis

2017 Spalio 22

TV Naujienos

Laidoje „Padėkime augti“ šokiruojanti paauglių rūkymo statistika ir pokalbis su dainininke Atlanta

2014.05.09 14:46
Photos.com / Rūkymas

Keturi iš penkių rūkančiųjų savo pirmąją cigaretę sutraukė nesulaukę pilnametystės, tai yra iki 18 metų, dar besimokydami mokykloje. Statistika rodo, jog dauguma pradeda rūkyti dar nesubrendę ir nesuvokdami rūkymo sukeliamų pasekmių.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorės Gražinos Sidorovienės, rūkymas tarp jaunimo sparčiai plinta. Atlikto tyrimo duomenimis, bent kartą rūkę arba pradėję rūkyti yra 65 procentai mokinių, kurie yra 8-12 klasėse.

Šio šeštadienio „Padėkime augti“ laida kalbės apie „Antinikotininio klubo“ projektą Vilniuje, prie kurio prisidėjo net 12 Vilniaus mokyklų. Šiose ugdymo įstaigose buvo suburtos komandos, siekiant konsultuoti jaunus žmones. Mokyklose buvo sudarytos norinčių mesti arba nepradėti rūkyti mokinių grupės, kurioms kas dvi savaites buvo rengiami susitikimai. Taip pat teiktos individualios konsultacijos.

LNK nuotr./Atlanta su dukra
LNK nuotr./Atlanta su dukra

Jau šio šeštadienio „Padėkime augti“ laidoje žinoma dainininkė Atlanta (Elena Puidokaitė)papasakos, kas jos nuomone yra svarbiausia priešmokyklinukui, ir kokios, jos nuomone, yra svarbiausios vaiko geros savijautos formulės dalys.

Atlikėja Elena Puidokaitė, scenoje žinoma kaip Atlanta, kartu su šešiamete dukra Saule besiruošianti stojamiesiems egzaminams į vieną žinomiausių Lietuvos menų mokyklų, juokaudama save vadina taksiste.

„Kasdien vis kiti būreliai šiandien verčia dirbti taksiste ir vis minti, sukti naujus ratus aplink miestą, laukti, kol baigsis dukros užsiėmimai, o tuomet vėl gabenti ją namo. Tai mūsų naujas etapas, kurio išvengti neįmanoma. Lavinimas prieš mokyklą padeda pastebėti, į kurią pusę vaikas krypsta. Todėl Saulei stengiuosi padėti pažinti kuo daugiau, parodyti viską, kas jai svarbu ir skatinti jos smalsumą“, - atsidusdama, bet su šypsena atviraus dainininkė.

Penkti šešti vaiko gyvenimo metai, Elenos įsitikinimu, tas laikotarpis, kada reikia padėti vaikui išbandyti visas jį dominančias veiklas ir atrasti labiausiai tinkamą, pagal kurią bus galima pasirinkti ugdymą, o ateityje ir profesinę sritį. Nors Saulė lanko ir solfedžio, ir fortepijono, ir dainavimo pamokas, dar suspėja ir į šokius bei keramiką, mama vis dėl to linkusi manyti, kad dukra labiausiai linksta muzikuoti.

„Tai nė kiek nestebina, nes mūsų šeimoje išaugo ne viena muzikantų karta“, - sako moteris. Ne kartą ir televizijos žiūrovams teko išvysti atlikėją, įvairiuose projektuose dainuojančią kartu su dukrele.