Pirmadienis

2017 Rugsėjo 25

Šiandien per TV

TV Naujienos

Signataras Rolandas Paulauskas apie imigraciją: „Tai yra baisiausia, kas gali nutikti Lietuvai“

2014.05.05 15:28
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Rolandas Paulauskas

Nors lietuviai masiškai kraunasi lagaminus ir išvyksta skalsesnės duonos ieškoti į svečias šalis, Lietuvai išnykti iš pasaulio žemėlapio negresia. Kaip sako liaudies išmintis: „Gera vieta ilgai tuščia nebūna“. Išvykstančiuosius pakeičia atvykėliai iš kitų šalių, Lietuvoje jau kuriasi turkų, kinų bendruomenės, o už kitataučių ištekėjusios lietuvaitės gimdo juodaakius ir juodaplaukius vaikučius.

„Tai yra baisiausia, kas gali nutikti Lietuvai“, – sako nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas. Jo teigimu, mūsų šalies ateities ir tautinio identiteto klausimas yra politikų rankose, tačiau jie nededa pastangų, kad sureguliuotų imigrantų srautus. „Jaunalietuvis“ Aušrys Kriščiūnas-Tynta sako, jog nemažai atsakomybės turėtų prisiimti ir verslininkai, kurie, ieškodami pigios darbo jėgos, prisiveža „vergų“ iš Vidurinės Azijos.

„Ar auganti imigracija kelia grėsmę Lietuvai? Lietuviai išvažiuos, o Lietuva pajuos?“ – jau šį pirmadienį klaus „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Nuoga tiesa“.

„Ir tegul važiuoja, aš už įvairovę“, – oponentams atkirs Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė. Vienas tokios įvairovės pavyzdžių – afganistanietis Ghulamas Rabani Rachmatas, jau septyniolika metų gyvenantis Lietuvoje. Nuo karo pabėgęs vyras Lietuvą vadina savo namais, o čia gimę trys jo vaikai, anot jo – jau lietuviai. Nei jis pats, nei jo žmona pašalpų iš valstybės negauna, patys užsidirba ir moka mokesčius. Nors kitataučiai dažnai skundžiasi esą diskriminuojami dėl odos spalvos ar religijos, ponas Ghulamas sako, pats to asmeniškai nepatyręs. „Jei gerbsi šalies, kurioje gyveni, papročius, kultūrą ir tradicijas, diskriminacijos nepatirsi“, – sako puikiai lietuviškai kalbantis vyras.

Vilnietė Angelina Zaleckaitė jau dešimt metų gyvena tarp Lietuvos ir įvairių užsienio šalių. „Iš pradžių į svečias šalis vijo romantikos, naujų, nepatirtų įspūdžių troškulys, o dabar – noras užsidirbti“, – sako moteris. Ji papasakos ir apie tamsiąsias emigracijos puses.

Tiesioginė debatų laida „Nuoga tiesa“ – jau šį vakarą 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją