Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

Šiandien tiesioginiame TV3 eteryje – pirmųjų lietuviškų palydovų kelionė į kosmosą

2014.01.09 16:17
Jono Klėmano nuotr. / Palydovo „LitSat-1“ išlydėtuvių į Hjustoną akimirka

Raketos, dėl Saulės išdaigų vakar negalėjusios į kosmosą pakelti pirmųjų lietuviškų palydovų, skrydis planuojamas jau šį vakarą. Jei viskas vyks kaip numatyta, TV3 televizijos žiūrovai 20.00 val. šią unikalią kelionę galės stebėti tiesiogiai, o jau 19.30 val. prasideda tiesioginė televizijos internete „TV3 Play“ transliacija.

Tiesiai iš NASA skrydžių bazės JAV raketos pakilimą stebės ir specialus TV3 Žinių korespondentas Vytautas Dovydaitis. Jis, būdamas visai netoli raketos, mums komentuos svarbiausias kosminio skrydžio detales ir eigą.

Televizijos studijoje Lietuvoje dirbs TV3 laidų vedėjas Mindaugas Rainys. Jis kartu su svečiais papasakos įdomybes apie pirmojo lietuviškojo palydovo kūrimą, apžvelgs visą skrydžių į kosmosą procesą, atskleis kas nutiks palydovui patekus į atvirą kosmoso erdvę, informuos kada bus ištransliuoti pirmieji lietuviški žodžiai ir kt.

TV3 studijoje svečiuosis vienas iš pirmojo lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kūrėjų Algis Karpavičius, Lietuvos kosmoso asociacijos pirmininkas Vidmantas Tomkus ir Kosmoso mokslo ir technologijų instituto (KMTI) direktorius plėtrai Saulius Lapienis.

Visą skrydžio į kosmosą transliaciją bus galima tiesiogiai stebėti ir televizijoje internete. Eterio pradžia – 19.30 val. Unikali lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė tiesioginiame TV3 eteryje – 20.00 val.

TV3 informuoja, jog dėl specialios transliacijos keičiasi šio vakaro programa: paranormalių tyrimų laida „Šamanai“ prasidės 20.30 val., o svarbiausią – finalinę – serialo „Pasmerkti 2“ seriją žiūrovai matys 21.30 val.

Pirmasis Kauno technologijos universiteto palydovas „LitSat-1“ sukonstruotas padedant Lietuvos kosmoso asociacijai ir Kosmoso mokslų ir technologijų institutui. Šio palydovo pagalba pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, sprendžia patys Lietuvos žmonės, siūlydami brangiausius sau ir šaliai žodžius svetainėje www.tryszodziai.lt.