Ketvirtadienis

2017 Rugsėjo 21

TV Naujienos

Šeštadienį – pirmoji 40-metį švenčiančios „Dainų dainelės“ transliacija

2014.02.19 16:18
LRT nuotr. / „Dainų dainelės“ logotipas

Jau šį šeštadienį 13.00 val. LRT televizijos eteryje – pirmoji „Dainų dainelės“ laida. Jubiliejinį, šiemet 40-metį švenčiantį konkursą ves Ignas Krupavičius.

Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Sigutė Trimakaitė, Deividas Staponkus, Vaida Genytė, Loreta Sungailienė, Rafailas Karpis, Liudas Mikalauskas, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Monika Linkytė, Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas, Vilius Tarasovas, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Jurgis Brūzga  – tai tik nedaugelis „Dainų dainelės“ laureatų, šiandien žibančių Lietuvos scenoje.

1974-aisiais gimęs unikalus tūkstančius moksleivių pritraukiantis reiškinys jau užaugino ne vieną  dalyvių ir klausytojų kartą. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų saviraišką, atrinkti geriausius jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

LRT nuotr./Ignas Krupavičius
LRT nuotr./Ignas Krupavičius

„Dainų dainelė – tai spindinčios vaikų akys, tai pirmas žingsnis į didžiąją sceną, tai paraiška į dainuojantį meno pasaulį. Tad pabūkime kartu prie TV ekranų ir pasidžiaukime tomis nuostabiomis akimirkomis, kurias dovanos balsingiausi iš balsingiausių Lietuvos vaikų ir moksleivių“, – kviečia „Dainų dainelės“ organizatorius ir vertinimo komisijos vicepirmininkas, Nacionalinės Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas.

Kas dvejus metus net devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, vasario-gegužės mėnesiais išvys LRT televizijos žiūrovai.

Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų ir akompanuojančių ansamblių dalyvių. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje koncertuoja apie 300 jaunųjų dainininkų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 tūkstančių mokinių.

Baigiamasis laureatų pasirodymas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 1 d. Jį tiesiogiai transliuos LRT televizija.