Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

Rolandas Paulauskas: „Greitai Briuselis mus mokys net kaip dešras rūkyti“

2014.05.26 12:51
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Rolandas Paulauskas

„Lietuviai turi apsispręsti, kuo jie nori būti savo žemėje – vergais ar šeimininkais“, – teigia nepriklausomybės akto signataras, didysis euroskeptikas Rolandas Paulauskas. Net ir praėjus dešimčiai metų po Lietuvos narystės Europos Sąjungoje, o vakar išrinkus naujuosius europarlamento narius, R.Paulauskas savo pozicijos nepakeitė. „Tuoj neteksim nacionalinės valiutos lito, savo žemes pardavinėsim užsieniečiams, o Briuselis mus mokys net kaip dešras rūkyti“, – piktinasi politikos ir visuomenės veikėjas.

Pastaruoju metu euroskeptikų daugėja. O kovo mėnesį mitinge dėl žemės pardavimo užsieniečiams saujelė piketuotojų drąsiai mojavo Rusijos vėliava. „Nuoga tiesa“ klausia: ar tikrai taip blogai gyvename, kad jau "ilgimės ruso"?

Ekonomistė Aušra Maldeikienė nesupranta euroskeptikų. Ji teigia, jog Lietuva iš Europos Sąjungos gavo daug daugiau, nei pati jai davė, o daugelio socialinių ir ekonominių problemų priežastis yra ne narystė bendrijoje, o mūsų pačių neveiklumas ir klaidos. „Gerovę savo valstybėje turime kurti patys, kovoti dėl geresnių darbo sąlygų ir atlyginimų taip pat. Bet vietoj to pasirenkame neveiklumą. Situaciją galėtų pakeisti aktyvesnis būrimasis į profsąjungas, nes iki šiol darbuotojai už savo teises kovoja pavieniui arba visai nekovoja“, – teigia ekonomistė. Ji sako, jog Lietuva per maža, kad galėtų išgyventi viena.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Aušra Maldeikienė
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Aušra Maldeikienė

Ko turėtume imtis, kad Europos Sąjungoje gyventume kaip lygiaverčiai partneriai, gaudami ne lietuviškus, o europietiškus atlyginimus? Savo patarimų pažers ir sociologas Romas Lazutka.

Arši diskusija tiesioginėje laidoje „Nuoga tiesa“ – jau šį vakarą 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.