Pirmadienis

2017 Spalio 23

TV Naujienos

Profesorius Vytautas Landsbergis apie Viktoro Uspaskicho ryšius su Kremliumi: „Įrodymai yra“

2014.03.13 11:55
15min.lt nuotr. / Vytautas Landsbergis (130)

Internete pasirodė raginimai Lietuvos rusams pasirašyti peticiją, pagal kurią Klaipėdos kraštas būtų atimtas iš Lietuvos ir prijungtas prie Rusijos. Apie šių dienų provokacijas „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ trečiadienį kalbėjo profesorius Vytautas Landsbergis bei buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, istorikas Arvydas Anušauskas.

Profesorius tikino, kad prieš pat kovo 11-ąją jau seniai gyvuojančios virtualios organizacijos, anksčiau vadintos Kominternu ir siekiančios pakeisti pasaulį, pasirodžiusio raginimo pasirašyti peticiją tikslas yra visą pasaulį „nudažyti raudonai“ ir įvesti komunistinį režimą. V.Landsbergis svarstė, kad ši provokacija gali būti žodinis mūšis, siekiant išsiaiškinti, kokia bus atsakomoji reakcija.

A.Anušauskas teigė, kad Generalinė prokuratūra turi pradėti tyrimą, kadangi yra kėsinamasi į valstybės vientisumą. Teisinės sutartys su JAV leidžia prašyti Valstijų pagalbos surasti pirminį provokacijų šaltinį ir asmenis, kurie už to slepiasi. Istoriko nuomone, sambūris „Būkime vieningi“, Lietuvoje paviešinęs peticiją, atstovauja Kremliaus interesams.

Laidos vedėjai Daivai Žeimytei paklausus, ar prezidentės pareiškimai, kad V.Uspaskichas gali būti susijęs su Kremliumi, gali pasitvirtinti, A.Anušauskas nesuabejojo: „Jeigu teigčiau priešingai, turėčiau pamiršti, kas buvo per pastarąjį dešimtmetį – V.Uspaskich bėgimai į Rusiją, visos sąsajos, susijusios su slapta buhalterija.“

„Padarius kratą V.Uspaskicho partijos būstinėje, kompiuteriuose buvo įrodymai apie pinigus, gaunamus iš Rusijos slaptųjų tarnybų“, – senus faktus priminė V.Landsbergis ir pridūrė, kad daug kartų buvo apie tai viešai kalbėjęs, tačiau nei prokuratūra, nei VSD nereagavo.

„Įrodymai guli. Negi prezidentė turi pradėt cituot senus laikraščius?“, – apie tai, kad visi faktai, rodantys V.Uspaskicho sąsajas su Kremliumi jau įrodyti, retoriškai klausė profesorius.

A.Anušauskas pastebėjo, kad Darbo partijos dvasinis lyderis meistriškai išsisuka nuo visų klausimų apie tai, kodėl periodiškai važinėja į Maskvą, o vien tai patvirtina įtarimus.

Abu laidos svečiai sutarė, kad garsiai šnekama yra daug, tačiau, ypač valstybinėse institucijose – nesivarginama atlikti pareigų ir tyrimai bei bylos tiesiog dulka giliai stalčiuose.

„Lietuva tiesiogiai“ – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 17.20 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.