Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Premjero žmona Janina Butkevičienė – apie namus ir savas vertybes

2014.05.03 23:17
LRT nuotr. / Janina Butkevičienė

Kas patikės, kad Vyriausybės vadovo žmona puikiausiai apsieina be tarnaičių, namų tvarkytojų ir kitų pagalbininkų, dirba kaip ir dirbusi savo buvusioje darbovietėje ir į darbą kasdien keliauja pėstute?

„Jūs gal juokaujate, ir bendrauju su tais pačiais bendradarbiais, niekas nepasikeitė, tik vyro pareigos, – šypsosi Janina Butkevičienė, Motinos dienos išvakarėse priimdama LRT televizijos „Stiliaus“ filmavimo grupę. – Kartais net ir norėčiau šeimai pietus ruošti, bet dabar mūsų šeimos sekmadienio pietūs dažniau vyksta dukros namuose. Tačiau mielai vyrui lyginu marškinius, skalbiu, ruošiu nesudėtingus valgius, tačiau mažai būname namuose, juk esame tik dviese.“

Su Vyriausybės vadovo žmona galima šnekėtis šiltai ir paprastai ir ji net neslepia, jog nemėgsta staipytis prieš TV kameras. Tačiau pokalbio metu aiškėja ir kitų įvairių temos posūkių. „Viliuosi, kad žmonės manęs nepažįsta ir man tai patinka“, – sako Janina Butkevičienė, pastebinti, jog gatvėje sulaukia pasisveikinimų ar malonių šypsenų.

LRT nuotr./Janina Butkevičienė
LRT nuotr./Janina Butkevičienė

„Būtų mano valia, atskirčiau vyro darbą nuo mūsų asmeninio gyvenimo, bet puikiai suprantu, jog žmonėms įdomu, kaip gyvena aukštas pareigas užimantys žmonės, kokios jų vertybės, kas jiems svarbu, kai pasikabina į spintą dalykinį kostiumą“, – viešumo svarbą pripažįsta Janina Butkevičienė.

Iš tiesų, kaip gyvena premjero šeima, kaip atrodo jų namai ir kodėl ponia Janina niekada nesidomi kitų užgyventais gėriais? „Stebiuosi, kai kiti tyrinėja pareigūnų turto deklaracijas, bet būna apmaudu, kai neteisingai pateikiami faktai“, – sako Janina Butkevičienė, prisimindama viešumoje nuskambėjusį savo šeimos „praturtėjimą“. – Taip nutiko, kai metų pabaigoje pardavėme savo seną butą ir kitų metų pradžioje ėmėme paskolą, iš to ir atsirado netikėtas premjero šeimos praturtėjimas“, – juokiasi Vyriausybės vadovo žmona.

Kita tema - populiarus mados kritikas, mados istorijos žinovas tikina, jog XXI-ajame amžiuje etika byra tarsi smėlio pilis. Kas iš jos liks ateityje, atsakyti negali net ir jis pats. Lietuvoje epochinių drabužių kolekcijos fragmentus pristatęs kolekcininkas tikina, jog protokolas – ne šių dienų reikalas.

Organizatoriu nuotr./Aleksandras Vasiljevas
Organizatoriu nuotr./Aleksandras Vasiljevas

Tuo tarpu žinomas renginių organizatorius Jogaila Morkūnas nedvejodamas vardija svarbiausias protokolo pinkles ir didžiausias to nepaisymo klaidas. „Mes priartėjome prie europinių tradicijų, tačiau daug kam dar vis neaišku, kad kai renginių metu groja profesorius P.Geniušas, negali valgyti ar gerti, negali eiti pašnekėti prie kito stalelio svečių, – įvardija Jogaila Morkūnas, pastebintis, jog neretai nemokame net deramai priimti vizitinių kortelių. – Japonijoje išmokau, kad kortelė paduodama abiem rankomis. Ir labai nustebau, kai japonas ją skaitė net kelias sekundes, jam tikrai buvo įdomu, kas joje parašyta, nes rūpėjo, kas esu ir ką veikiu gyvenime.“

Tad ar atidžiai skaitome kvietimus į įvairius renginius? Ar išmanome, ką reiškia r.s.v.p. ir kaip su trumpiniu elgtis? „Daugelis lietuviškų kvietimų į renginius keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę“, – atvirai rėžia žinomas stilistas Mantas Petruškevičius, neslepiantis, jog kvietimų kultūra mūsų šalyje dažnai nesiekia tam tikro lygio reikalavimų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Mantas PetruškevičiusTačiau ar pobūvių lankytojai paiso renginių organizatorių pageidavimų ir svečiams nurodomo drabužių kodo? Pasak mados guru Juozo Statkevičiaus, taisyklių laikosi tik Anglijos karalienė, o mūsų laikais į renginius žmonės keliauja tiesiog po darbo dienos ir neprivalo laikytis standartų. Tačiau kokios reakcijos į savo drabužius sulaukė režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pasielgusi moderniai ir išradingai? Renginių organizatorė Rasa Arlauskienė neslepia turinti klientų, kurių reikalavimai svečiams būna juokingai neadekvatūs, tad nėra ko stebėtis, kad pobūvių lankytojai juos tiesiog ignoruoja.

Ką žinomi ir pripažinti žmonės mano apie renginių taisykles ir jų laužymą bei pokalbis su Janina Butkevičiene – LRT TV „Stiliuje“ gegužės 4d. 17.35 val.