Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

Po transplantacijos moteris tikina paveldėjusi donoro charakterį

2014.05.09 14:28
„15 minučių“/Petro Katausko nuotr. / Inkstų transplantacija Santariškėse

„Viena moteris po antros inksto transplantacijos buvo tvirtai įtikėjusi, kad su persodintu inkstu ji gavo kažkokią dalelę donoro asmenybės“, – tikina Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė. Šįvakar 20.50 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Pasaulis X“ aiškinsis, ar iš tiesų kartu su persodintais organais žmonės perima ir donoro įpročius, charakterio savybes.

Mokslininkų įrodyta, kad žmogaus organizmo ląstelės turi atmintį, todėl per jas gali nukeliauti įvairiausia informacija. Daugeliui vien šio fakto žinojimas duoda prielaidą manyti, kad gavęs svetimą organą, žmogus paveldi ir tam tikrą informaciją iš donoro organizmo. Pasak donorystės misiją propaguojančios U.Šakūnienės, vienai į ją besikreipusiai moteriai po transplantacijos pradėjo patikti dalykai, apie kuriuos anksčiau ji buvo net nepagalvojusi.

„Brandaus amžiaus moteris tvirtino, kad jos inksto donoras vienareikšmiškai buvo vyras. Po transplantacijos ji aktyviai pradėjo domėtis motociklais, žvejyba ir panašiais vyriškais hobiais“, – pasakoja U.Šakūnienė.      

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Ugnė Šakūnienė
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Ugnė Šakūnienė

„Pasaulis X“ laidos žiūrovai turės galimybę išgirsti istorijas ne tik apie mistinę, bet ir tamsiąją organų donorystės pusę. Dievobaimingų  krikščionių dalomą kūno baimę keičia nuolat sklindanti informacija apie tai, kaip skurstančios šeimos ryžtasi makabriškiems žingsniams.

„Organų persodinimas turi šešėlinę pusę. Neturtingi žmonės pardavinėja savo inkstus, kad turtingieji galėtų persisodinti savuosius ir aš manau, kad tai apskritai prieštarauja pačiam žmogiškumui. Dėl pinigų žmonės praranda bet kokį sąžinės jausmą. Pavyzdžiui, Rusijoje buvo toks atvejis, kai močiutė pardavinėjo savo anūką organų persodinimui“, – tamsiąją donorystės pusę atskleidžia garsus šalies lektorius, kultūrologas Aleksandras Žarskus.