Pirmadienis

2017 Rugsėjo 25

Šiandien per TV

TV Naujienos

Pirmoko laiškas mamai: „Brangioji mama, tu man labai reikalinga“

2014.05.02 14:55
15min.lt skaitytojo nuotr. / Pratybų sąsiuvinis

Tokiais žodžiais daugiau nei 3 tūkst. sostinės mokyklų pradinukų pradėjo diktantus, laiškus mamai, kuriuos Motinos dienos proga paskatino rašyti Vilniaus visuomenės sveikatos biuras.

„Aš girdėjau, kad pasaulyje yra negerų, klastingų ligų, kurios gali paliesti bet kurį. Taip pat žinau, kad ligų galima išvengti rūpinantis savimi. Svarbu laiku nueiti pas gydytoją ir pasitikrinti“,  – tai dar viena ištrauka iš jautraus ir nuoširdaus laiško mamai.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos biuro atstovės Dovilės Jokūbavičienės, onkologiniai susirgimai labiausiai vyraujantys pasaulyje, o Lietuvoje jie užima antrąją vietą po širdies ir kraujagyslių ligų. „Augindamos vaikučius mamos dažnai pamiršta pasirūpinti savo sveikata. Taigi norėjome inicijuoti akciją tam, kad atkreiptume suaugusiųjų, ypatingai darbingo amžiaus tėvų, dėmesį į šias ligas ir jų patikros būtinybę“, – teigia specialistė.

Artėjančios Motinos dienos proga, šio šeštadienio LNK „Padėkime augti“ 9.30 val. visoms mamoms bandys pašnibždėti, kad reikia rūpintis ir savo sveikata: nepamiršti apsilankyt pas gydytoją ir surasti laiko tinkamai pailsėti.

Tėtis Evaldas pakvies žiūrovus išbandyti vaikiškus dviratukus. Išgirsime patarimus, kada galima sodinti vaiką ant dviratuko, kaip išmokyti jį važiuoti ir kuo naudingi yra tokie pasivažinėjimai. Savo jausmais ir pamąstymais apie pirmuosius kūdikio mėnesius dalinsis laidoje kalbinamos mamos.