Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

Pirmą kartą „Valandos su Rūta“ studijoje – tik vyrai

2014.04.03 12:21
LNK nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė

Šį ketvirtadienio vakarą 19.30 LNK laidoje „Valanda su Rūta” itin karšta diskusija apie Rusijos keliamą grėsmę Lietuvai. Ar mums tikrai gresia pavojus? Ar sugebėtume apsiginti? Ir kiek tai mums kainuotų? Į šiuos klausimus studijoje atsakys Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, buvęs ministras pirmininkas Andrius Kubilius, verslininkai ir karybos ekspertas. Pirmą kartą laidos istorijoje Rūtą Mikelkevičiūtės laidoje svečiuojasi išskirtinai vien vyrai.

Buvęs karinių oro pajėgų vadas, karybos ekspertas Zenonas Vegelevičius sako, kad rusų kariuomenė Lietuvą galėtų užimti per pusvalandį. „Ir NATO čia nepadėtų, nes nebus taip, kad jei į Lietuvos teritoriją žygiuoja priešininko kariai, tą pat akimirką  pasirodytų  sąjungininkai. NATO šalys pirmiausia turi ginti save, o po to, padėti kitoms narėms”, – aiškins karybos ekspertas.

„Jūs savo gąsdinimais, kad kils karas su Rusija labai kenkiate verslui. Taip pat kaip ir kai kurie Lietuvos politikai kalbantys apie sankcijas Rusijai. Man teks išleisti darbuotojus neapmokamų atostogų! Kaip jie išmaitins vaikus? Kaip mokesčius susimokės?”, – prieš Rusiją nusiteikusiems politikams ir karybos ekspertui rėžė verslininkas Andrius Šedžius.

Buvusio Seimo nario įmonė pelną gaudavo iš sunkvežimių remonto, tačiau dabar, kai krovinių gabenimas į Rusiją sustojo, stoja ir verslas. Andrius Šedžius atvirai prisipažins, kad palaiko skandalingai pagarsėjusį verslininką Vilių Kaikarį: „Aš visiškai sutinku su juo. Jis jau dabar išleido 37 darbuotojus neapmokamų atostogų, verslas stoja”.

Seimo nariai Bronius Bradauskas ir Remigijus Žemaitaitis antrino, kad jeigu nesikeis Lietuvos užsienio politika prieš Rusiją, dešimtys tūkstančių neteks darbo, o pensininkai išsvajotų pensijų neatgaus. Anot politikų, Lietuva yra per maža menka valstybė, kad galėtų pirma kalbėti apie sankcijas Rusijai. „Kodėl jūs nenorite palaukti ir pažiūrėti ką sako didžiųjų valstybių vadovai, o ne pulti skelbti savo pozicijas pirmi?“ – klausė Seimo nariai

„Jūs norit pasakyt, kad mes turim tylėti? Turim laukti, kol rusai pasirodys prie Šalčininkų?”, – kolegų požiūriu piktinosi Andrius Kubilius. Jo nuomone, Rusijos keliama grėsmė labai reali, todėl reikia didinti finansavimą kariuomenei ir jokiu būdu nenusileisti didžiajai kaimynei.

„Jeigu Rusija puls, aš viešai pasižadu eiti ginti Tėvynę”, – buvusiam premjerui rėžė Andrius Šedžius.

Aštri diskusija apie mūsų visų saugumą jau šį ketvirtadienio vakarą, 19 val. 30 min. laidoje „Valanda su Rūta” per LNK.