Sekmadienis

2017 Birželio 25

TV Naujienos

„Patriotai“ demaskavo milijoninę aferą

2014.03.04 19:01
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Rūta Janutienė ir Tomas Čyvas

Šį vakarą 21.00 val. „Patriotuose“ – neregėta korupcija vienoje didžiausių sostinės ligoninių. Devyneri metai gydymo ir slaugos vienai VIP senolei mokesčių mokėtojams jau atsiėjo kone milijoną litų. Kas ji ir kuo nusipelnė Lietuvai?

Oficialiai beviltiškai sergantis senyvas žmogus mūsų valstybėje yra artimųjų galvos skausmas. Už tokio ligonio slaugą specialioje ligoninėje artimieji kas mėnesį sumoka apie 4 tūkstančius litų. Negalintys mokėti tokių didelių sumų ligonį karšina namuose .

„Tai yra pragaras. Juk dauguma tokių ligonių reikalauja šimtaprocentinės slaugos visą parą. 64 proc.  slaugančiųjų savo artimąjį suserga depresija. Kiti prasigeria“, - apie tai ką išgyvena artimieji pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Rūta Vanagaitė.

Tačiau Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, nerologijos skyriuje,  jo vadovas Augenijus Vilimas  tokius beviltiškus ligonius įtaiso vienvietėse palatose. O už jų  pragyvenimą ir aukščiausio lygio slaugą sumoka Valstybinės ligonių kasos. Tiesa, tokia prabangi senatvė skirta tik išrinktiesiems.

„Patriotai“ išsiaiškino, kad viena 81 metų, du insultus pergyvenusi, senolė čia karšinama net devynerius metus. Oficialiai paguli tris mėnesius, tada vienai dienai formaliai išrašoma ir vėl trims, keturiems mėnesiams  paguldoma.  Trumpai tariant, neurologijos skyriuje veikia nelegalūs senelių namai kitų ligonių, kuriems žūt būt reikalingas gydymas, sąskaita.  

Tai, kad ši ligoninė oficialiai neteikia slaugos paslaugų, patvirtino ir direktoriaus pavaduotoja. Moteris  negalėjo patikėti, kad neurologijos skyriuje viena senolė guli nuo 2005- ųjų. Šis įtartinas atvejis sudomino ir Valstybinių ligonių kasų atstovus. Jie pažadėjo ištirti  galimai neteisėtą pinigų pasisavinimo atvejį.

Per pažintis ar už kyšius senelius savo skyriuje apgyvendinantis Augenijus Vilimas pamatęs TV kameras  bėgo  painiais ligoninės koridoriais, kol pasislėpė operacinėje.  Ligoninės direktorius Algimantas Pamerneckas taip pat demonstravo aroganciją ir ignoravo žurnalistus.  

Kaip pasiteisins  ligoninėje  sutikta VIP senolės dukra?  Ką į kameras meluos ją  gydanti gydytoja? Ir kiek tiksliai valstybei kainuoja vieno ligonio gydymas respublikinėje ligoninėje? – visa tai jau šį vakarą 21.00 val. „Patriotuose“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.