Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

„Pagalbos skambutis“: greitosios reanimobiliai priversti teikti blaivintojų ir taksi paslaugas

2014.03.25 12:05
LNK nuotr. / Reanimobilis

Greitosios pagalbos medikai priversti teikti blaivintojų ir netgi taksi paslaugas. Būna, kad iš visų kvietimų – apie pusė neblaiviems žmonėms.

„Būna dienų, kai yra pašalpos, atlyginimų dienos, tai dažnai būna kas antras kvietimas surištas su alkoholiu. Ir po to pasekmės ir traumos, ir nelaimingi atsitikimai. Ir yra apsinuodiję, kur reikia jau mūsų pagalbos ir paskui toksikologų. Bet yra tokių, kur viešose vietose jau nepaeina, bet jie yra apsvaigę ir kažką reikia daryti“, – pasakoja Vilniaus Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė.

Medikai tiesiog priversti reaguoti  į visus skambučius, nes kviečiantieji nežino, ar žmogui sustreikavo sveikata, ar jis tiesiog prisigėręs nuvirto pamiegoti. Jeigu medikai girtuoklį palieka gatvėje, iškart pasipila pakartotiniai skambučiai ir nori nenori greitosios automobilis kaip taksi veža tokį ”pacientą“, jeigu ne į ligoninę, tai į nakvynės namus.

Baisiausia, kad girtuokliai greitosios paslaugomis naudojasi ne tik kaip taksi, bet ir kaip tualetu. Asocialūs asmenys nepaiso jokių elgesio normų. Po jų gabenimo reikia valyti ir dezinfekuoti automobilį. Tuo metu žmonės, kuriems tikrai prireikia medikų pagalbos dažniausiai į ligoninę važiuoja savo transportu, prašo kaimynų, artimųjų. Jų sumokami sveikatos mokesčiai skiriami tiems, kurie niekada nemoka.

Laida „Pagalbos skambutis“ greitosios pagalbos medikų darbą stebėjo pašalpų mokėjimo dieną. Beveik visi pacientai – padauginę alkoholio. Pas juos skubėdavo naujausia medicinos aparatūra aprūpintas reanimobilis. Kam buvo naudojama moderni technika ir skubios pagalbos specialistų žinios – „Pagalbos skambutyje“ šiandien 20.25 val. per LNK.