Sekmadienis

2017 Spalio 22

TV Naujienos

„Padėkime augti“: kūdikių klubų displazija – dažna mergaičių liga

2014.03.14 13:14
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Laura Imbrasienė

Iš 100 naujagimių maždaug 1 ar 2 turi klubo displaziją, tačiau maždaug dešimtadaliui gimusiųjų tiriant echoskopu nustatomas nepakankamas klubo subrendimas, vadinamoji tylioji displazija, kuri gali pasireikšti vėlesniais metais.

„Mergaitės serga žymiai dažniau, 1 berniukas ir 3 – 4 mergaitės. Taigi, tai yra labiau mergaičių liga. Mes, gydytojai, savo praktikoje netgi skirstome į mergaitiškus ir berniukiškus klubus“, – teigia klinikos „Flebologijos centras“ ortopedė-traumatologė  Julija Kociūtė.

Klubų displazijos gali būti įvairių laipsnių. Nuo visiško šlaunikaulio išnirimo iki labai lengvo nesusiformavimo. Šio šeštadienio „Padėkime augti“ laidoje žiūrovai galės išgirsti patarimus, kaip pastebėti kūdikių klubų displazijos požymius ir sužinos, kokie pratimai rekomenduojami nepakankamai subrendusiems vaikų klubams. Specialistai tėveliams pasiūlys nedaug pastangų reikalaujančias, tačiau didžiulį teigiamą poveikį turinčias priemones.

Kita laidos tema, susijusi su dažnam tėveliui ramybės neduodančiu klausimas, susijusiais su vaiko pomėgiais ir potencialu“? Trejų metų gimtadienį švenčianti laida palies vaikų užimtumo ir pomėgių temą.

LNK nuotr./Vytautas Mackonis su šeima
LNK nuotr./Vytautas Mackonis su šeima

Laida apsilankys žinomo šokėjo, profesionalaus sportinių šokių trenerio bei „Džentelmenai“ grupės nario Vytauto Mackonio šeimoje naujagimės Penelopės ateitis aiški: „Ji tikrai bus šokėja, čia faktas. Visa kita leisim rinkti pačiai“, – plačiai šypsodamiesi teigia tėvai.

„O  pirmasis jos partneris būsiu, žinoma, kad aš“,  – priduria laimingas Vytautas.

Vytautas Mackonis yra daugeliui gerai žinomas kaip profesionalus šokėjas, įvairių televizijos projektų dalyvis, šiuo metu savo jėgas bandantis šokiuose ant ledo. Tačiau daugelis turbūt net nesusimąsto, kad šis jaunas ir veiklus vyras, tik peržengęs namų slenkstį, tampa pačiu rūpestingiausiu tėčiu kelių mėnesių dukrytei ir atsakingu vyru savo žmonai Natalijai.

Apie naujuosius malonius šeimyninius rūpesčius Mackonių šeimoje bus kalbama jau šio šeštadienio „Padėkime augti“ laidoje per LNK. Nuostabaus grožio mergytės tėvai papasakos žiūrovams apie pačias jautriausias jų gyvenimo akimirkas, pasidalins naująja patirtimi ir dukrelės ateities planais.