Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Olegas Lapinas: „Jei laiku neišsikovoji savo pozicijų, esi tarp tų, kurie bijo“

2014.04.07 15:04
TV3 nuotr. / Socialinio eksperimento „Tik nesakyk mamai“ dalyviai ir vedėjas Mindaugas Rainys

Itin atvirame TV3 televizijos socialiniame eksperimente „Tik nesakyk mamai“ emocijos kaista vis labiau. Tėvų reakcijos išduoda, kad jie dar daug ko nežino apie savo vaikus ir kiek toli šie gali nueiti likę šėlti vieni su bendraamžiais.

Jau šiandien itin atvira ir intriguojanti TV3 laida atskleis, kiek jaunuoliai leidžiasi vieni kitų išnaudojami. Žaisdami žaidimą „24 vergovės valandos“ vaikinai ir merginos turi tenkinti vieni kitų įgeidžius, būti vieni kitų vergais. Stebint jaunuolių išmonę tikrai netrūks peno patyčių temai.

Projektą stebintis profesionalus psichologas Olegas Lapinas sako, kad socialiniame eksperimente yra nustatyta psichologiškai gana aštri sąlyga. „Viską, ką daro jaunuoliai, matome ir mes. O gamta natūraliai yra nustačiusi, kad vaikai, kurie patiria nuotykius, dažniausiai slepiasi nuo tėvų“, – sako psichologas.

Vertindamas jaunuolių elgesį projekte, O.Lapinas pastebi, kad jauni žmonės neretai elgiasi drąsiau ir balansuoja ant elgesio normos ribų dėl to, kad siekia išsikovoti savo pozicijas tarp bendraamžių. „Reitingas, pozicija, yra labai rimtas dalykas. Jeigu laiku neišsikovoji savo statuso, tu priklausai kitam sluoksniui – tų, kurie visada bijo, kuriuos visada muša, kurie visada pritaria kitiems, – sako psichologas. – Tačiau svarbu suvokti tai, kad tie vaikai, kurie gerbia savo tėvus, dažniausiai nepradės labai nepagarbiai elgtis vieni su kitais, keiktis ar stumdytis. Jie žinos, kad tėtis ir mama, kurie juos gerbia, taip nedaro. Taigi net ir stebimi jie pakankamai laikysis elgesio normų ir jų nereikės tramdyti.“

TV3 nuotr./Socialinio eksperimento „Tik nesakyk mamai“ dalyviai
TV3 nuotr./Socialinio eksperimento „Tik nesakyk mamai“ dalyviai

Kurie projekte dalyvaujantys jaunuoliai tai supranta, o kurie priešingai – daro viską, kad tik kuo labiau šokiruotų? Kur yra ribos kovojant dėl socialinio statuso? O kaip reaguos mylintys tėveliai – gins savo angelėlius, ar pasmerks?

Jau šiandien du mažiausiai dvare gyvenančių draugų simpatijų turintys jaunieji dalyviai bus pastatyti ties iškritimo riba. Iš dviejų jaunuolių tėvai turės išrinkti vieną, kuris paliks šį socialinį eksperimentą. Kas jis ar ji? Atsakymas jau netrukus laidoje „Tik nesakyk mamai“ 20.00 val. per TV3.

 

Žymės: