Šeštadienis

2017 Rugsėjo 23

Šiandien per TV

TV Naujienos

„Nusikaltimas ir bausmė“ paviešins „požemių žudikų“ parodymus

2014.03.27 11:39
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Kadras iš laidos „Nusikaltimas ir bausmė“

Jau šį ketvirtadienį laida „Nusikaltimas ir bausmė“ primins žiūrovams vieną šiurpiausių nusikaltimų, sukrėtusių Lietuvą prieš dvylika metų. Speciali laidos tema, kodiniu pavadinimu „Požemių žudikai“ – 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Šios bylos išskirtinumas buvo žmonės, kurie įvykdė kraupias žmogžudystes. Jie nebuvo žinomi policijai nusikaltėliai ar kriminalinio pasaulio autoritetai. Jie buvo benamiai ir nė iš tolo nepriminė pavojingų nusikaltėlių. Kol vienas Kauno šiluminių trasų darbuotojas, eilinį kartą tikrindamas šilumos tinklų trasas, atsitiktinai rado lavoną.

Kaune buvo pradėtas tyrimas, kurio metu buvo sulaikytas įtariamasis benamis. Prispaustas įrodymų, jis prisipažino įvykdęs ir daugiau nusikaltimų. Štai tada ir paaiškėjo, kad kažkur Kaune, po žeme, šiluminių trasų prietemoje, kur visada karaliavo tik žiurkės, iš tiesų  verda paslaptingas gyvenimas ir netgi aistros, dėl kurių yra žudomi žmonės.

Sulaikyti šeši įvairaus amžiaus  vyrai  benamiai, iš kurių vienas buvo nepilnametis, prisipažino įvykdę keturias žmogžudystes ir tai, kad aukų kūnus slėpė išskirtinai šiluminėse trasose arba betono šuliniuose. Jų aukos buvo tokie pat benamiai ir netgi nusikaltimų bendrininkai.

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Kadras iš laidos „Nusikaltimas ir bausmė“
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Kadras iš laidos „Nusikaltimas ir bausmė“

Nusikaltimų priežastys buvo įvairios – nuo nepasidalinto alkoholio butelio iki homoseksualios meilės ir pavydo sukelto pykčio. Vienas žmogus buvo nužudytas dėl to, kad su bendru nužudęs kitą benamį, pagrasino, kad jį įduos policijai. Laidoje „Nusikaltimas ir bausmė“ bus parodytas šių nusikaltimų tyrimas ir nusikaltėlių apklausa, kurios metu vienas po kito buvo aptikti nužudytųjų kūnai.

Žiūrovai savo akimis išvys nusikaltėlius, pasakojančius, kaip jie įvykdė nusikaltimus, žiaurių egzekucijų vietas ir tuos momentus, kai tyrėjai aptinka nužudytuosius. Vaizdo medžiagą komentuoja šį išskirtinį nusikaltimą tyręs ONKT prokuroras Ričardas Gailavičius.

Ištyrus benamių žudikų bylą, visi šeši benamiai buvo nubausti tuo metu galiojusiomis aukščiausiomis  laisvės atėmimo bausmėmis. Kai kurie iš nubaustųjų  – jau laisvėje. Kraupiausia benamių žudikų byla – laidoje „Nusikaltimas ir bausmė“, jau šiandien, ketvirtadienį, 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.