Pirmadienis

2017 Rugsėjo 25

Šiandien per TV

TV Naujienos

Nuo policijos nukentėjęs Raimondas Biveinis: „Teisėsaugoje galioja dvigubi standartai“

2014.05.12 15:31
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pareigūnų akcija

Moterį perėjoje partrenkusiam ir sužalojusiam generaliniam prokurorui Valiui – minimali 500 litų bauda su teise toliau vairuoti automobilį, o paprastai moteriai, abejotinomis aplinkybėmis stovėjimo aikštelėje kliudžiusiai automobilį – 3000 litų bauda ir trejus metus atimta galimybė vairuoti. Arba „kontrolinis smūgis“ į inkstus, ašarinės dujos ir antrankiai už 150 litų vertės pažeidimą, kaip tai nutiko teisės studentui Raimondui Biveiniui. Ar tikrai teisėsaugoje galioja dvigubi standartai? Apie tai diskutuosime tiesioginėje laidoje „Nuoga tiesa“ jau šiandien, 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

„Bylinėjantis su policija labai sunku įrodyti savo tiesą, nes teismas dažnai būna pareigūnų pusėje. Todėl teisėsaugoje tikrai galioja dvigubi standartai“, – tikina nuo policijos nukentėjęs R.Biveinis.

Tačiau Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas, buvęs generalinio komisaro pavaduotojas Kęstutis Tubis įsitikinęs – jokių dvigubų standartų nėra: „Manau, jog pažeidėjai kartais nubaudžiami net per švelniai. Tarkim, girtam vairuotojui, padariusiam avariją ir mirtinai sužalojusiam žmones, 10 metų laisvės atėmimo bausmė yra per švelni. O generalinis prokuroras D.Valys į darbą turi būti vežamas asmeninio vairuotojo, o ne vairuoti pats. Vairuotojo atsisakymas atsisuko prieš jį patį.“

Ir atsisuko gana keistai. Praėjus dvejiems metams autoįvykis buvo panaudotas prieš generalinį prokurorą kaip kompromatas. Kas trukdė šį klausimą išspręsti iškart? Į tai pabandys atsakyti seimo nariai Vitalijus Gailius ir Povilas Urbšys.

Tačiau advokatas Kęstutis Stungys, dažnai atstovaujantis savo klientams su eismo įvykiais susijusiose bylose mano, kad baudos kartais būna neadekvačios. Be to, pasak jo, didelė problema yra ta, kad eismo įvykių išvadas pateikia ekspertai, kurių niekas nekontroliuoja, o teismas aklai vadovaujasi jų išvadomis.

Laidos „Nuoga tiesa“ diskusijoje kviečiame dalyvauti tiesiogiai – jau šį vakarą 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.