Antradienis

2017 Rugsėjo 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

TV8 eteryje – artima pažintis su režisieriumi Rimu Tuminu

2014.01.19 19:34
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimas Tuminas

TV8 kviečia savo žiūroves į susitikimus su teatro režisieriumi Rimu Tuminu. Sekmadieniais 21.40 val. TV8 eteryje – netikėti, atviri, negirdėti pokalbiai su žinomu kūrėju dokumentinių laidų cikle „Užkulisiai“.

„Užkulisių“ kūrybinė grupė R.Tuminą filmavo ir Lietuvoje, ir Maskvoje, todėl TV8 žiūrovės iš arti pamatys, kokioje aplinkoje kuria žinomas režisierius, su kokiais žmonėmis kasdien bendrauja, kaip vyksta pasiruošimas spektakliui.

Maskvoje prieš TV8 kameras rusų teatro ir kino žvaigždė Sergejus Makoveckis negailės gražių žodžių R. Tuminui, o provokuojamai paklaustas ar režisierius neturi trūkumų, ilgai pagalvojęs tars: „Žinoma, turi. Aš pasakyčiau, jis neryžtingas. Jis visada ilgiausiai galvoja net ir tada, kai galvoti iš viso nereikia. Viskas aišku.“

Garsiam Maskvos Vachtangovo akademiniam teatrui vadovaujantis režisierius R.Tuminas žada ten surengti lengvą lietuvišką invaziją. Pertvarkų Maskvos teatre ėmęsis kūrėjas jau sulaukė ir kritikos, kaltinimų rusofobija. Tiesa, jo režisuotas spektaklis „Eugenijus Oneginas“ tituluotas geriausiu praėjusio sezono spektakliu šiame teatre.

„Užkulisiai“ žiūroves sekmadieniais kviečia ir į Vilniaus Mažąjį teatrą. R.Tuminas prieš dvidešimt metų atsirado prie Mažojo teatro ištakų, o šiandien meno vadovo įgaliojimus perdavė Gretai Cholinai.

Kaip žinomas vyras kadaise atsidūrė Nacionaliniame akademiniame teatre? Pasirodo, jaunam režisieriui tuomet neleido statyti klasikinių spektaklių, nors šis labai norėjo. Tada aplink jį susibūrusi vienminčių grupė repetavo spektaklius Mažojoje salėje. Apie juos aplinkiniai taip ir sakydavo: „Kur tie „mažutėliai", vis repetuoja?“. Kartu su A.Čechovo „Vyšnių sodu“ trupė sulaukė sėkmės. Pradėjus statyti teatro pastatą, šiam taip ir prigijo „Mažojo“ pavadinimas.

Sekmadieniais 21.40 val. dokumentinių laidų cikle R.Tuminas atskleis, kada pasijuto režisieriumi, pasakos apie nesibaigiančius persikraustymus vaikystėje ir iš jų kylančią būtinybę užmegzti naujas pažintis. Gal kaip tik dėl to įprato į naują pasaulį žvelgti kaip svečias?

Kur lengviau kurti teatrą – ar čia, Lietuvoje, ar Maskvoje? Kur greičiau atrandamas dialogas tarp režisieriaus ir aktorių? Atviri ir intriguojantys R.Tumino atsakymai – tik dokumentinių laidų cikle „Užkulisiai“ per TV8.