Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

„Misija Lituanica 80“: žemėje sukurtas palydovas savo kelionę tęs kosmose

2013.10.14 12:12
Palydovas „LitSat-1“

Praeitą pirmadienį „Litexpo“ konferencijų centre vykusioje tarptautinėje konferencijoje „ManuFuture“ savo sukurtas inovacijas pristatė ir Kauno technologijos universitetas (KTU). Šalia neinvazinio galvospūdžio matuoklio, jau sukėlusio NASA susidomėjimą, ir akliesiems skirto rašiklio, buvo eksponuojamas ir pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“.

Gruodžio pradžioje planuojamas į kosmosą paleisti palydovas pirmiausia bus nugabentas į Hjustoną (JAV) kontroliniam patikrinimui, kurį turi praeiti visi į Tarptautinę kosminę stotį siunčiami objektai. Iš ten jis bus pervežtas į Valopo salą, iš kur jį nešėja nugabens į Tarptautinę kosminę stotį – nuo tada „Misija Lituanica 80“ tęsis jau kosmose.

Jau nuo šiandienos TV3 televizijos eteryje, vakarais, 20.57 val. pirmadienį-ketvirtadienį, laidelės „Misija Lituanica 80“ žiūrovai galės iš arčiau pamatyti, kaip buvo kuriamas pirmasis lietuviškas palydovas, ir sužinoti, kas bendro tarp technologijų, naudojamų kosmose ir kai kurių mūsų kasdienybėje sutinkamų dalykų.

Be to, žinią apie sėkmingą projekto baigtį TV3 žiūrovai gaus vieni pirmųjų – palydovo pagalba pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys lietuviški žodžiai. Kokie jie bus, nuspręs tauta. Šią išskirtinę transliaciją jau greitai bus galima stebėti per TV3.

Premjera „Misija Lituanica 80“ – nuo spalio 14-osios pirmadieniais-ketvirtadieniais 20.57 val. per TV3