Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

Laidoje „Diagnozė: valdžia“ – Ministro Vytenio Andriukaičio „kova“ su šarlatanais

2013.11.20 12:51
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis žada dar vieną revoliuciją – jis siekia priversti laikyti egzaminus šimtus save liaudies medicinos žinovais vadinančius „daktarus“. Po egzaminų esą paaiškėtų, kas galės gydyti žmones. LNK laida „Diagnozė: valdžia“ šį trečiadienio vakarą 20.20 val. klaus, ar Hipokrato priesaiką turi duoti ir šundaktariai.

„Kodėl medikas turi atsakyti už savo darbą, o žiniuonis, bioenergetikas ar žolininkas kartais be jokių medicininių žinių žada išgijimą nuo vėžio ar kitų sunkių ligų, o už pasekmes neatsako, nors pinigus ir ima“, – LNK studijoje stebėsis V.Andriukaitis.

Vilnietis bioenergetikas Algirdas Jegerskas tikina, kad yra išgydęs tūkstančius. „Aš gaunu energiją ir ja dalinuosi su pacientais. – savo gydymo metodą pristato A.Jegerskas. – Man neleido gydyti vėžiu sergančio prezidento A.Brazausko, galiu pasakyti, kad į mane prieš kelerius metus kreipėsi vyras su dar sunkesne diagnoze, ir jis iki šiol gyvena. Kodėl medikai apsupa ligonius ir neleidžia mums jų pagydyti.“

V.Andriukaitis sako nežinantis, kaip bus įvertinti bioenergetikų sugebėjimai gydyti. „Aš neturiu tokių galių, tegul sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai sprendžia, o gal patys bioenergetikai susirinks ir nutars, kas iš jų moka gydyti, o kas tik pinigus vilioja“, – svarsto ministras.

Kodėl žinomas žurnalistas Vidas Mačiulis išgirdęs medikų diagnozę – cukraligė – nuskubėjo ne į vaistinę su gydytojo išduotu receptu, o pas bioenergetiką?  Kodėl žurnalistas sutiko gydytis chromu, kurį profesorius Balys Dainys tiesiai šviesiai pavadino nuodu?

Ar garsi žolininkė Adelė Karaliūnaitė įtikins ministrą, kad ji gali gydyti ne tik žolelėmis, bet ir virgulėmis?

Ką iš netradicinio gydymo būdų – ajurvedą, kinų akupunktūrą, urinoterapiją, žarnyno valymą ar bioenergetiką – išbrokuos kardiologas  Algimantas Kirkutis, atstovaujantis žiniuoniams, žolininkams ir kitiems netradicinės medicinos atstovams.     

Laidoje taip pat dalyvaus Lietuvos įžymybes konsultuojanti natūralios medicinos centrų įkūrėja Jelena Tulčina, televizijos žurnalistas Giedrius Leškevičius, Onkologijos instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia.

LNK laida „Diagnozė: valdžia“  trečiadienį  20.20. Vedėja Rasa Tapinienė.