Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

Milžiniškos sėkmės Didžiojoje Britanijoje sulaukęs serialas „Dūmas“ bus rodomas ir Lietuvoje

2013.10.09 15:26
TV1 nuotr. / Serialas „Dūmas“

Dešimtąjį gimtadienį švenčianti TV1 televizija pristato dešimt naujo sezono naujienų. Viena jų – BAFTA apdovanojimą pelnęs draminis britų serialas „Dūmas“ (anlg. „Skins“), kuris bus rodomas pirmadieniais-trečiadieniais 23.05 val., nuo spalio 14 dienos.

Šio serialo pavadinimas kilo iš cigaretinio popieriaus, angliškai vadinamo „skins“ (liet. popierėliais). „Dūmas“ pasakoja apie Bristolio, Anglijos paauglių grupelės gyvenimą dvejus paskutinius mokyklos metus. Serialas itin realistiškai tyrinėja tokias aktualias temas, kaip psichinė liga, nedarni šeima, klubinis gyvenimas, lytinė orientacija, kvaišalų vartojimas, mirtis. Šios temos papildo tipiškus draminių paauglių serialų scenarijų vingius: draugystę, meilę ir seksą.

Didžiausia „Dūmo“ vertybė yra ta, kad jis palaiko paauglius. Pernelyg daug televizijos serialų ir filmų kūrėjų gąsdina ir kabinėjasi prie jaunimo, apsimesdami, kad siūlo jiems pramogą. Jauni žmonės ir taip turi pernelyg daug problemų, jiems nereikia, kad gyvenimą dar labiau apsunkintų jų suprasti nesugebantys suaugę, jau pamiršę bėdas dėl sekso, kvaišalų ir jausmų vis labiau sudėtingėjančiame pasaulyje

Serialas „Dūmas“ – veržlus, pakankamai realus, sąžiningas, vengia stereotipų ir lengvų scenarinių sprendimų.

Šis serialas turėtų būti privalomas ne tik patiems paaugliams, bet ir paauglių tėvams.

„Dūmas“  tarp jo tikslinės auditorijos Britanijoje sulaukė milžiniškos sėkmės ir karaliavo reitingų viršūnėse. Per šešerius rodymo metus „Skins“ įrodė esantis netipiškas tęstinis draminis serialas, nes pagrindinis sąstatas buvo keičiamas kas du metus. Ketinimai pastatyti filmą, pirmą kartą buvo svarstyti 2009 metais, tačiau taip ir liko neįgyvendinti. Vietoj jo buvo specialiai užsakytas dar vienas šio serialo sezonas, transliuotas 2013 metais.

Scenarijų bandomajai serijai parašė Bryan Elsely ir Jamie Brittain, jie ir toliau daro didžiulę įtaką scenaristų komandai, kurią sudaro paaugliai.

Žymės: