Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

„Mafijos kronikose“ – alkoholio industrijos užkulisiai

2014.03.10 17:25
TV3 nuotr. / Dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ logotipas

Kaip elgtis alkoholio gamyklos direktoriui, kai pas jį atvažiuoja menami verslininkai ir bando sudaryti abejotiną sandorį? O jeigu su verslininkais kartu atvyksta ir kriminalinio pasaulio autoritetas? O prieš tai dar paskambina aukštas valdžios pareigūnas iš sostinės ir nurodo paklusti svečių valiai? Tokie „laukiniai vakarai“, egzistavę Lietuvos alkoholio pramonėje, bus prisiminti jau šį, pirmadienio vakarą, 20.00 val., per TV3.

Atkuriamosios dokumentikos ciklas „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ sugrąžins į tuos laikus, kai nepriklausomoje Lietuvoje kūrėsi alkoholio industrija. Su ja susiję naujieji verslininkai buvo apgalvoję įvairius būdus, kaip taikiai sugyventi su gangsteriais, į praviras alkoholio pramonės duris įkišusiais savo koją.

Vienas originalių sprendimų – kruizas, į kurį leidosi ir jame tiesiogiai bendravo tiek verslininkai, tiek duokles iš jų rinkę gangsteriai.

Tokia idėja kilo milijonieriui Sigitui Čiapui, kuris bičiuliavosi su Kauno nusikaltėlių autoritetu Henriku Daktaru. Šis, anot prokurorų, buvo pasirengęs perimti didžiausių šalies alkoholio gamintojų pramonę ir jau laikė savo kišenėje kai kuriuos jų.

„Mafijos kronikose“ bus papasakota reali istorija, kaip putojančio vyno gamyklos direktorius Alytuje  sulaukė ypatingų svečių, lydimų paties H.Daktaro, o prieš tai apie šį vizitą jį informavęs viceministras tiesiai patarė verčiau sutikti su jų pageidavimais...

Kaip iš tikrųjų su užsukusiais verslininkais pasielgė direktorius ir kokiomis aplinkybėmis 1996-ųjų balandį Kaune, Sargėnuose, buvo sušaudytas alkoholio magnatas S.Čiapas? Dėl ko jam kliuvo Daktarų gaujos bosų pasiųstų samdomų žudikų kulkos? Ir dėl ko mirties nuosprendis paskirtas kitiems to meto verslo banginiams, tarp jų – ir „Mažeikių naftos“ vadovui Gediminui Kiesiui?

Visa tai – 10-oje „Mafijos kronikų“ serijoje šįvakar 20.00 val. per TV3.

 

Žymės: