Penktadienis

2017 Spalio 20

TV Naujienos

„Mafijos kronikos“: ko paranojiškai bijojo Vakarų Lietuvos budelis?

2014.03.03 18:12
TV3 nuotr. / Dokumentinių filmų ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ logotipas

Šį pirmadienio vakarą 20.00 val. TV3 parodys atkuriamosios dokumentikos ciklo „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ seriją, skirtą iki gyvos galvos įkalinto Vakarų Lietuvos nusikaltėlio Sigito Gaidjurgio veiklai. Ypatingu žiaurumu išsiskyręs mafijozas archyvinėje vaizdo medžiagoje tikins esąs doras verslininkas, tačiau pareigūnai operuos faktais.

Prieš 15 metų prokuroro kabinete įjungtos filmavimo kameros fiksavo S.Gaidjurgį pasakojant, kad jis yra sąžiningas verslininkas, kuriam terūpi išmaitinti savo gausią šeimą. „Pas mane pinigėliai sunkiai laikosi, – tvirtino jis. – Neturėjau jokios grupuotės. Aš vadovavau tik savo šeimai ir savo žmonai.“

S.Gaidjurgis mušėsi į krūtinę įrodinėdamas, kad jį supantys žmonės neturi jokios įtakos jo gyvenime, o jis – jų. „Kam man tie draugai reikalingi? Nebent tik nueit į sporto klubą pasportuot, butelį išgert, ir viskas“, – tikino vienas pavojingiausių Lietuvos nusikaltėlių.

Tąkart prakalbus apie metalų verslą, S.Gaidjurgis mestelėjo, esą metalą vežę visi, taip pat ir „geležinė premjerė“. Kartu jis neigė turėjęs interesų privatizacijoje.  

Vis dėlto faktai rodo, kad privatizacijos banga, kaip ir uosto kontroliavimas, „Gaidjurginių gaujai“ krovė turtus, o jų vadeiva puoselėjo planus užvaldyti visą Lietuvą.

Pats jis, kaip laidoje pasakos liudininkai, gyveno fortą primenančiame name, kurį juosė aklina siena. Taip pat turėjo viešbutį. Puikiai įrengtuose kambariuose su buitine technika ketino priiminėti savo draugus nusikaltėlius iš visos Sovietų Sąjungos.

Tiesa, namiškiai pažinojo visai kitokį S.Gaidjurgį – vyrą, mokantį atjausti ir apgobti dėmesiu. Niekas neįtarė, kad jis – budelis. „Tai buvo monstras, žaibiškos reakcijos, ypač greitai priimantis sprendimus. Bendraudami su juo daugelis jautė nerimą, nes net ir paprastas žvilgsnis galėjo turėti negrįžtamų pasekmių“, – „Mafijos kronikoms“ pasakos pareigūnai.

Anot jų, S.Gaidjurgis buvo paranojiškai įtarus, net perlaidodavo savo aukas, kai kurias – ir po kelis kartus. Labai bijojo bendrų išdavystės. Tačiau toks įtarumas pasitvirtino – mafijozą policijai įdavė kiti gangsteriai.

„Mafijos kronikų“ atkurtame pasakojime S.Gaidjurgį taikliai suvaidino Marijus Bagdonavičius. Jo įkūnytas tipas užsakys sprogdinimus „dėl šūcherio“. O pareigūnai primins dar daugiau sukrečiančių „Gaidjurginių“ ir jų samdytų „Tulpinių“ veiksmų visoje Vakarų Lietuvoje. Žmonių kankinimai, sodinimai ant kuolų – tai ne viduramžių istorijos, o dar gana neseniai vykdytos bausmės. Apie tai – rašytojo, žurnalisto Dailiaus Dargio kuriamose „Mafijos kronikose“ jau šį pirmadienio vakarą 20.00 val. per TV3.