Penktadienis

2017 Rugpjūčio 18

orai.lt

TV Naujienos

LNK pristato lenkišką „Komisaro Rekso“ versiją „Komisaras Aleksas“

2013.09.18 13:54
LNK nuotr. / Komisaras Aleksas

„Komisaras Aleksas“ – tai lenkiška vieno paties populiariausių pasaulyje detektyvinių serialų versija, sukurta pagal fantastiškos sėkmės sulaukusį austrų ir italų „Komisarą Reksą“, sėkmingai rodomą 110 pasaulio šalių. Nenusakomo žavesio aviganio, persikėlusio iš Vienos į Romą, sumanumu ir nuotykiais žavisi net Kinijos televizijos žiūrovai.

Lenkijoje aviganis Reksas tapo Aleksu, apsigyveno Lodzėje ir tapo šauniausiu trijų gerų policininkų pagalbininku. Apdovanotas ypatingu gudrumu, žvitriomis akimis ir puikia uosle Aleksas dažniausiai užuodžia svarbiausią bylos tyrimo eigai pėdsaką... ir karštą dešrelę. Serialas filmuojamas gražiausiose, įdomiausiose Lodzės vietose, turistai jau dabra fotografuojasi ir filmuojasi prie seriale matytų vietovių, sakydami, kad čia prabėgo komisaras Aleksas.

Dėl neįprastų kone žmogiškų savybių – Aleksas su kolegomis bendrauja beveik kaip žmogus, o žmogiškų silpnybių išnaudojimas suteikia serialui humoro. Kolegų pasitikėjimas Aleksu yra tiesiog beribis – komisaras Aleksas niekada neišduos ir nepaliks nelaimėje.

Gudrųjį keturkojį policininką vaidina aviganis Rokis, o jo šeimininką komisarą Marką Bronskį – Lenkijoje gerai žinomas ir mylimas aktorius Kuba Wesolowskis. Komisaro pavaduotoją, be galo protingą Liuciną Šmit, vaidina Magdalena Walach, o aspirantą Ričardą Puchalą vaidina Ireneuszas Czopas.

LNK nuotr./Komisaras Aleksas
LNK nuotr./Komisaras Aleksas

Seriale mielai sutiko filmuotis garsiausios Lenkijos kino ir televizijos žvaigždės: Danielis Olbrychskis, Januszas Chabioras, Katarzyna Figura, taip pat daug aktorių, kilusių iš Lodzės ar susijusių su ja, bei lenkų aktoriai, vaidinę antraplanius vaidmenis originaliame austriškame „Komisare Rekse“.

Serialą režisuoja Robertas Wichrowskis, o aviganį Rokį dresuoja garsi šunų dresuotoja Beata Krzeminska.

Dresuotoja prisipažino, kad renkantis vaidinsiantį šunį, svarbu jo drąsa, žaismingumas, bendravimas su žmonėmis, ryškios šviesos ir keistų garsų nesibaidymas. „Jam negalima nuolat spoksoti į kamerą, nors ši judėdama kaip tik labiausiai ir trikdo šuns dėmesį“, – pasakojo dresuotoja.

Šuo Alekso vaidmeniui buvo renkamas labai atsakingai ir kruopščiai. Treneriai apžiūrėjo 80 vokiečių aviganių, kol atrado išsvajotą šunį, vardu Rokis.

Šuo, lygiai kaip ir aktorius, turi mokytis vaidmens. Iš pradžių jis mokosi namie, paskui filmavimo aikštelėje. Jis turi susipažinti su patalpomis, žinoti, kas kur padėta, ką atnešti. Šuniui irgi tenka vaidmenį repetuoti daug kartų, kol pagaliau pavyksta.

Šuo negali dirbti taip ilgai kaip žmogus, todėl Rokis kaip tikra žvaigždė, turi dublerį, pavaduojantį nesvarbiose, lengvesnėse scenose.

Trenerė pasakojo, kad savęs ekrane Rokis dar nėra matęs, tačiau į šunis ekrane reaguoja gyvai ir linksmai. Aleksas, arba Rokis, jau atrado didžiausią savo meilę po šeimininko – tai dešrelės „kabanosai“.

Serialas bus rodomas savaitgaliais.

Detektyvinio serialo „Komisaras Aleksas“ premjera sekmadienį (rugsėjo 22 d.) 14.00 val. per LNK.

Žymės: