Šeštadienis

2017 Rugsėjo 23

Šiandien per TV

TV Naujienos

Lietuvė Žygimantė: „Negavau pilietybės, nes nepatikau Daliai Grybauskaitei“

2014.03.10 17:47
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Laidos „Patriotai“ dalyvė Žygimantė

„Negavau pilietybės, nes nepatikau Daliai Grybauskaitei“, – jau rytoj, kovo 11-ąją, specialioje Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga skirtoje „Patriotų“ laidoje savo nuomonę dėstys lietuvaitė Žygimantė. Absurdiška ir kartu jautri Žygimantės iš Musninkų istorija – 21.00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Lietuvoje gimusi, augusi, lietuvišką gimnaziją baigusi mergina dėl motinos aplaidumo neturėjo Lietuvos pilietybės. Sulaukusi pilnametystės ji kreipėsi į prezidentę, kaip numatyta įstatyme. Deja, jai buvo pasakyta: „Pilietybės nesuteikti“. Argumentai nepateikti.

„Prezidentei užkliuvo, kodėl aš tik dvylika klasių baigiau ir toliau nesimokau. Atsakiau, kad mokslams reikia lėšų. Aš jų neturiu, todėl uždarbiauju Norvegijoje. Jai toks atsakymas nepatiko“, – nemalonų susitikimą su prezidente D.Grybauskaite prisimins Žygimantė.  

Vienintelė iš dešimties tą kartą pilietybės prašiusių ir neigiamą atsakymą gavusi mergina buvo apstulbusi. Pasak jos, kiti pilietybę gavę asmenys vos lietuviškai kalbėjo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

„Aš esu šokiruotas! Kaip galima nesuteikti pilietybės Lietuvoje užaugusiam vaikui. Žygimantės gyvenimas nebuvo lengvas. Mama ja nelabai rūpinosi, todėl į gyvenimą teko kabintis pačiai. Ir ji kabinosi. Mokėsi, stengėsi, baigė lietuvišką gimnaziją. Dabar dirba, kad pragyventų. Ko dar reikia?“ – prezidentės sprendimą komentuos gimnazijos, kurioje mokėsi Žygimantė direktorius.

Žygimantės dokumentus į prezidentūrą ruošusi Širvintų migracijos poskyriaus vadovė Daiva Sadauskaitė taip pat šokiruota prezidentės verdikto: „Nematau jokių kliūčių nesuteikti Žygimantei pilietybės. Per mano darbo praktiką toks atvejis pasitaiko pirmą kartą.“

Ar teisėtas toks neargumentuotas prezidentės sprendimas? Kaip asmeninę antipatiją ir savo galią mergaitei iš Musninkų pademonstravo prezidentė D.Grybauskaitė? Ar kreipsis Žygimantė į prezidentūrą dar kartą? – visa tai rytoj, kovo 11 dieną 21.00 val., laidoje „Patriotai“ per „Lietuvos ryto“ televiziją.