Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

Laidoje „Yra kaip yra“ Daiva Urbonavičiūtė prabils apie gimdymą namuose

2014.04.16 14:34
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Daiva Urbonavičiūtė ir Robertas Komža

Kur geriau gimdyti: namuose ar ligoninėje? Ar vyras turi dalyvauti gimdyme, ar geriau jo „netraumuoti?“ – apie tai bus kalbama šį trečiadienio vakarą 20.30 val. BTV laidoje „Yra kaip yra“.

Viena laidos herojų – drabužių bei interjero dizainerė Daiva Urbonavičiūtė. Ši ir kelios kitos laidos dalyvės tikino, jog gimdyti namuose – kur kas saugiau nei ligoninėje. Moterys tvirtino, jog iš ligoninės kone kas antra gimdyvė parsiveža daugelio mamų siaubą: bakteriją – auksinį stafilokoką. Maža to, moterys įvardijo ir kitus gimdymo namuose privalumus: jaukumas, smilkalų kvapas, jokių medikų baltais chalatais ir, galų gale, savos sienos.

Dizainerė taip pat pasisakė už vyro dalyvavimą kūdikio gimime: „Tai nepaprasta patirtis, kuri pakeičia vyro požiūrį į tėvystę“, – laidoje kalbėjo D.Urbonavičiūtė.

Moterų, pasisakiusių už gimdymą namuose, laidos pradžioje kantriai klausėsi grožio specialistė Renata Koftun. Tačiau netrukus gražuolė pratrūko: kokiame pasaulyje jūs gyvenate? Kodėl norit grįžti į akmens amžių. Gimdyvei turi būti užtikrinta medicininė pagalba, o jeigu viskas vyks ne taip sklandžiai, kaip planuota? Jei gimdymas bus komplikuotas? Kas turėtų atsakyti už nesėkmes?

Aštri diskusija apie moterų teisę rinktis kur gimdyti – jau šį trečiadienio vakarą 20.30 „Yra kaip yra“.