Pirmadienis

2017 Spalio 23

TV Naujienos

Laidoje „Yra kaip yra“ antstolių ir skolininkų akistata

2014.02.05 11:11
BTV nuotr. / Kadras iš laidos „Yra kaip yra“

Smulkutė keturių vaikų mama Jurgita BTV laidos „Yra kaip yra“ studijoje šį trečiadienio vakarą 20.30 val. vos sutramdys ašaras: jau nuo rugpjūčio ji su vaikais gyvena be elektros. Elektrą šeimos bute atjungė tuomet, kai Jurgita elektros tinklams nebeišgalėjo sumokėti besikaupiančių skolų. Moteris džiaugiasi, kad jos, po skyrybų su vyru vienos auginančios keturis nepilnamečius, bent šilumos tiekėjai pasigailėjo ir neatjungė šildymo.

Kaune socialine darbuotoja neįgaliųjų centre dirbanti Jurgita sudarė vekselį ir iš visų jėgų stengiasi laiku jį apmokėti. „Deja, buvęs vyras jau seniai pasakė, kad vaikų išlaikymas – mano problema. Alimentus moka retai arba išvis nemoka. Iš viso skolų turime apie dvidešimt tūkstančių litų. Iš visų jėgų stengiuosi jas mažinti, bet... Mano nedidelės algos penkių žmonių šeimai tikrai per mažai“.

Kitas laidos pašnekovas – Vilniaus „Betmeno“ pavardę gavęs Renatas jau turi tiek skolų, kad jam realiai gresia varžytynės. Šiuo metu antstoliai skaičiuoja apie keturiasdešimt išieškojimo bylų, iškeltų vilniečiui už laiku nesumokėtas baudas. O kur dar skolos už komunalines paslaugas. Į nepavydėtiną padėtį pakliuvęs Renatas tvirtina, kad skolas jis nori sumokėti. Jam būtų gyvenimo tragedija, jei netektų  buto – taptų benamiu. Tačiau antstolis net nesileidžia su juo į kalbas dėl skolos atidėjimo, mokėjimo dalimis ar pan.  

Dar viena kaunietė ponia Irena prieš daugelį metų „gerų pažįstamų“ sūnui paskolinusi 64 tūkstančius litų – buvo išvaryta iš namų...

Kiek reikia turėti skolų, kad į namus pasibeldę antstoliai areštuotų jūsų turtą ir turėtų teisę grasinti varžytynėmis? Ką daryti, jei skola pasiekė pavojingą, antstolio vizitu „kvepiančią“ ribą? Ir kodėl „Yra kaip yra“ studijoje Renatas susipliekė su kauniete Egidija, siūlančia išplėsti antstolių veiklos įgaliojimus?

Apie viską – šį trečiadienio vakarą laidoje „Yra kaip yra“ su Asta Stašaityte per BTV 20.30 val.