Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Laidoje „Kvieskite daktarą!“ – dieta pagal kūno tipą

2014.02.06 11:50
TV3 nuotr. / Kadras iš laidos „Kvieskite daktarą!“

Išbandėte visų rūšių įmanomas dietas: daug baltymų, mažai angliavandenių? Ar tik skysčių dietas? Valgote mažiau, sportuojate daugiau ir vis tiek negalite atsikratyti antsvorio? Neseniai pasirodęs mokslinis tyrimas galės paaiškinti, kodėl jums nesiseka. Tereikės šį ketvirtadienio vakarą, 17.55 val., įsijungti TV3 televizijos medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“

Žiūrovai sužinos apie vadinamąją svorio metimo genetiką – studiją individualiam kūno tipui. „Besilaikantieji dietos – pasiimkite užrašus. Jūsų asmeninis kūno tipas lemia, kur jūs priaugsite svorio. Paprastai žmonės priskiriami vienam iš trijų kūno tipų.

Pirmasis kūno tipas – svoris priauga priekinėje kūno dalyje, tai yra ant pilvo, antrasis – papildomi kilogramai atsiranda ant sėdmenų ir šlaunų, o trečiasis – visame kūne. Kadangi kiekvienas kūno tipas maistą metabolizuoja vis kitu būdu, kai kurie ekspertai tiki, kad svoriui mesti reikia konkrečios kiekvienam iš trijų kūno tipų dietos“, – 17.55 val. pasakos „Kvieskite daktarą!“ vedėjas gydytojas Alvydas Unikauskas.

Ar jūs laikotės tinkamos dietos atsižvelgdami į savo kūno tipą? Į šį klausimą galėsite sau atsakyti šio vakaro laidos metu. „Kalbėsime apie dietas, tačiau ne apie paprastas. Aš jums papasakosiu apie dietas pagal kiekvieno figūros tipą. Laidoje atskleisiu paslaptis, kaip paspartinti svorio metimą, remiantis jūsų kūno tipu“, – intriguoja A.Unikauskas.

TV3 nuotr./Kadras iš laidos „Kvieskite daktarą!“
TV3 nuotr./Kadras iš laidos „Kvieskite daktarą!“


 
„Jei nekenčiate savo didelio pilvo ar negalite matyti savo stambaus užpakalio, jums tiesiog nevalia praleisti šios laidos. Mano tikslas yra pateikti ir parodyti kiekvienam iš jūsų vidinius pranašumus laikantis 2014 metų dietos plano“, – tęsia gydytojas.

Kūno apimtimis rūpinasi ne tik moterys, o ir daugybė žvaigždžių. Kaip žinia, sportu, dietomis ir pozityvumu svorį ne kartą mažino TV3 didžiosios premjeros „Šuolis“ dalyviai – sunkiasvoriai Gediminas Juodeika, Vitalius Cololo ir Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis.

Ši trijulė „Kviesksite daktarą!“ laidoje kartu su vedėju Justinu Jankevičiumi švęs naujojo TV3 projekto „Šuolis“ pradžią. Nekukliomis apimtimis pasigirti galintys vyrai nesudvejojo savo pasirinkimu, filmavimo metu šaukštais kabindami tortą. Tiesa, ištaiginga puota truko iki daktarui A.Unikauskui ateinant į studiją. Vyrai nespėjo pasistiprinti. Tortas iš jų buvo atimtas, o kiekvienas iš daugiau nei 100 kg sveriančių dalyvių – A.Unikausko priskirtas konkrečiam kūno tipui.
 
G.Juodeika, nors ir spyriojosi, ilgai nesiginčijo ir sutiko su daktaro priskirtu tipu. „Pone Juodeika, tokiems žmonėms kaip jūs riebalai kaupiasi ant pilvo. Jūsų organizmas gamina daugiau kortizolio, dėl ko organizmo audiniuose kyla uždegimai, raumenys silpnėja. Papildomi pilvo riebalai lėtina jūsų medžiagų apykaitą. Visas maistas, kurį suvalgote, prisijungia prie papildomų riebalų, kurie yra pasiruošę kauptis pilvo srityje. Kartu dėl pilvo riebalų jums kyla širdies ligų ir vėžio pavojus, štai kodėl aš labiausiai esu susirūpinęs dėl šio pobūdžio riebalų“, – šįvakar kalbės gydytojas.

Ką A.Unikauskas atskleis V.Blekaičiui ir V.Cololo apie jų figūros tipus? Kiekvienam iš „Šuolio“ dalyvių bus pasiūlyta speciali dieta ir specialūs pratimai, kuriuos nesudėtinga atlikti namie.