Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Laidai „Kvieskite daktarą!“ Monika Šalčiūtė prisipažino apie ją kankinančią nemigą

2014.04.23 11:56
TV3 nuotr. / Monika Šalčiūtė, Justinas Jankevičius, Alvydas Unikauskas

Populiariajame TV3 medicinos pokalbių šou „Kvieskite daktarą!“ jau rytoj, ketvirtadienį, 17.00 val., svečiuosis ypatinga viešnia – socialinių tinklų žvaigždė Monika Šalčiūtė. Pasirodo, mergina skundžiasi miego sutrikimu. Laidos vedėjui daktarui Alvydui Unikauskui teko nelengva užduotis – išsiaiškinti Monikos kasdienio naktinio gyvenimo paslaptis.

M.Šalčiūtė prisipažins: „Aš labai vėlai einu miegoti. Ir kažkodėl naktį būnu daug aktyvesnė. Jei pasiseka – tai trečią valandą nakties užmiegu, o jei ne – tai kokią penktą. Kai grįžtu, kada darbus pabaigiu, man nesinori miegoti naktį. Aš labai gerai jaučiuosi.“

Pasak gydytojo A.Unikausko, kiekvienas iš mūsų nors kartą yra patyręs nemigos naktį. „Darbas, stresas, triukšmingi kaimynai – visa tai gali sutrukdyti mūsų kūnui pailsėti. Tačiau jei viena nemigos naktis prailgsta iki dviejų, o viena savaitė prailgsta iki mėnesio, tai reiškia, jog jūsų miegamajame jau įsikūrė nemiga“, – ketvirtadienį pasakos specialistas.

„Negaudamas reguliaraus miego, mūsų kūnas sutrinka, mes tampame irzlūs, suprastėja mūsų atmintis ir kalba, atsiranda raumenų įtampa bei skausmas ir mūsų jėgos visiškai išsenka. Beveik pusė suaugusių žmonių kenčia nuo nemigos. Priežastys įvairios – per daug kofeino, per didelis antsvoris, vaistai, ir net menopauzė. O kas, jei jūsų bemieges naktis sukelia paslėpta liga? Astma, rūgštinis refliuksas, depresija, skydliaukės ligos ar net širdies aritmija – itin rimtos ligos, kuriomis sirgdami galite to net nenutuokti tol, kol pasireiškia vienas iš simptomų – nemiga“, – detalizuos „Kvieskite daktarą!“ vedėjas.

Dažniausiai nemiga yra gydoma receptiniais vaistais. Tačiau jie tikrai nepadės nuo pavojingų nemigą sukeliančių ligų. Kaip sužinoti, ar dėl vartymosi lovoje jau reikia sunerimti? „Atsakymas gali pakeisti jūsų gyvenimą“, – tikina A.Unikauskas, ragindamas ketvirtadienį 17.00 val. įsijungti TV3.

Kokia bus daktaro A.Unikausko diagnozė M.Šalčiūtei? Kokios tikrosios Monikos nemigos priežastys? Apie tai – ketvirtadienį TV3 laidoje „Kvieskite daktarą!“