Sekmadienis

2017 Spalio 22

TV Naujienos

Koncertu „Padėkite turėti mamą“ LNK sieks paramos SOS vaikų kaime globojamiems vaikams

2014.05.02 23:14
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Renginio akimirka

Motinos dienos išvakarėse, gegužės 3 dieną, 19.00 val., LNK televizija transliuos paramos koncertą „Padėkite turėti mamą“, kurio tikslas – sulaukti Lietuvos gyventojų paramos SOS vaikų kaime globojamiems vaikams. Prie paramos koncerto „Padėkite turėti mamą“ vairo stos Asta Stašaitytė-Masalskienė, Giedrius Masalskis ir Žygimantas Stakėnas.

„Simboliška ir gražu, kad SOS vaikų kaimo paramos koncertas bus transliuojamas Motinos dienos išvakarėse, nes apsilankiusi SOS vaikų kaime supratau, koks svarbus SOS mamos vaidmuo globojamų vaikų gyvenime, – sako paramos koncerto vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė. – Sunku patikėti, kad Lietuvoje yra moterų, kurios į SOS vaikų kaimą persikraustė ir čia gyvena su globojamais vaikais, kaip su savo“.

„Jeigu nebūtų SOS mamų, tėvų globos netekę vaikai negalėtų patirti visaverčių santykių ir įgyti naujos šeimos.  SOS vaikų kaime vaikai globojami vadovaujantis šeimos modeliu: čia užsimezga artimi ir visą gyvenimą išliekantys ryšiai su SOS mama, vaikas įgyja tikrus namus, brolius ir seseris. Vaikai gyvena po 5-6 atskiruose SOS vaikų kaimo nameliuose. Kiekviena šeima rūpinasi savo namelio ūkiu, o visi kartu – viso kaimo gerove. Tokia vaikų globos sistema prieš 60 metų įkurta Austrijoje, šiandien yra pripažinta pasaulyje, o SOS vaikų kaimai veikia daugiau kaip 130 pasaulio šalių“, – sako SOS vaikų kaimai Lietuva direktorius Audrius Natkevičius.

Koncerte pasirodysianti Vaida Genytė teigia: „Mama – nusiraminimas, užuojauta ir pagalba visais gyvenimo atvejais.“ Dainininkė pasakoja, kad Mamos dienos proga visuomet pasveikina įteikdama gėlių ir apie savo mamą galvoja kiekvieną dieną.

Jurgitos Čiutaitės nuotr./Vaida Genytė
Jurgitos Čiutaitės nuotr./Vaida Genytė

V.Genytė išsakė gražiausius žodžius bei palinkėjimus SOS mamoms: „Manau, kad šių moterų darbas yra jausmingas ir sudėtingas. SOS mamos – emociškai ir dvasiškai labai stiprios moterys. Joms linkiu jautrumo, stiprybės ir meilės. Labai labai daug meilės, kad galėtų ir toliau rūpintis ne tik savo artimaisiais, bet ir tais vaikais, kuriems labai trūksta artimo žmogaus meilės ir rūpesčio.

Žinomos mamos linkėjo ir „SOS vaikų kaime“ augantiems vaikams nepamiršti juos globojančių SOS mamų. „Norėčiau palinkėti, kad SOS vaikų kaime globojami vaikai jaustų bei vertintų šilumą, meilę ir rūpestį, kurį jiems kasdien dovanoja SOS mamos. Per Motinos dieną labai svarbu parodyti dėmesį brangiausiam žmogui,“ – sako dainininkė Atlanta, kuri koncerte dainuos su dukryte, pirmąjį sykį su mama užlipsiančia į sceną.

Paramos koncerto „Padėkite turėti mamą“ dalyvė Natalija Bunkė sako, niekad nepamirštanti Motinos dieną pasveikinti savo mamos ir prisimena: „Sykį, dar būdama moksleivė, parskubėjusi po pamokų Motinos dienos proga persodinau visas namie augusias kambarines gėles. Mamai patiko mano dovana ir parodytas dėmesys, – prisimena Natalija Bunkė. – O pernai gavau pirmąją dovaną iš savojo vaiko. Suprantu, kad tai buvo tėvelio iniciatyva, bet vis tiek labai ypatinga ir malonu.“  

Jurgitos Čiutaitės nuotr./Natalija Bunkė
Jurgitos Čiutaitės nuotr./Natalija Bunkė

Koncerto metu savo paramą SOS vaikų kaime globojamiems vaikams dovanos Lietuvos dainininkės, kurios pačios yra mamos. Kai kurios scenos žvaigždės į sceną pakils drauge su savo dukromis: Liveta Kazlauskienė ir jos dukra Ingrida, Viktorija Mauručaitė su Gabrielė, Diana Dargienė su dukra Une, Asta Pilypaitė su Rūta, Atlanta drauge su dukra Saule.

Dainininkė Katažina Nemycko į duetą dainai „Mano ilgesys“ pasikvietė Sonatą, augančią SOS vaikų kaime. Taip išsipildė karčiausia mergaitės svajonė – dainuoti scenoje. Dainininkė Katažina Nemycko  ir SOS vaikų kaime auganti 16-metė Sonata iki šiol nebuvo pažįstamos, tačiau, susitikusios Deivido Zvonkaus įrašų studijoje, iškart rado bendrą kalbą. Katažiną sujaudino ne tik tai, kad Sonata siekia tobulėti, svajoja apie dainininkės karjerą, bet ir  sudėtingos merginos patirtys, kurios jos nepalaužė: „Visada žaviuosi tokiais žmonėmis, kurie tikrai sunkiai gyvena, nes iš tokių žmonių galime patys nemažai išmokti.“

Jurgitos Čiutaitės nuotr./Katažina Nemycko ir Sonata
Jurgitos Čiutaitės nuotr./Katažina Nemycko ir Sonata

Koncerto „Padėkite turėti mamą“ metu, gegužės 3 d., 19.00 val., savo dainas SOS vaikų kaime globojamiems vaikams dovanos Irena Starošaitė, Inga Valinskienė, Violeta Tarasovienė, Renata Norvilė, Arina, Karina Krysko, Natalija Bunkė, Mia ir Deividas Zvonkus, Indrė Anankaitė-Kalašnikovienė, Jūratė Miliauskaitė ir du vaikų kolektyvai „CaCa“ ir „Linksmasis Do“.

Aukoti SOS vaikų kaime globojamiems vaikams galima jau dabar, skambinant trumpaisiais numeriais 1890 (auka 2 litai), 1891 (auka 5 litai), 1892 (auka10 litų) arba aukojant neribotą sumą aukojimo portale aukok.lt.  Taip pat  dabar ir visą gegužės – šeimos mėnesį – galima padėti vaikams aukojant aukų dėžutėse, įrengtose „Maxima“ parduotuvėse.