Antradienis

2017 Rugsėjo 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

KK2: šimtamečiai Vilniaus medžiai yra pasmerkti mirčiai

2014.05.19 14:41
LNK nuotr. / Kadras iš laidos KK2

Vilniuje prasidėjo masinis gyventojų sukilimas už medžių išsaugojimą. KK2 papūgos tupi ant šakų ir stebi padėtį budria akimi.

Vilniečiai visiškai pasiuto: kai pradėjo kirst mieste medžius tai visur – ir gatvėse, ir kiemuose. KK2 užfiksavo, kaip Vilniuje, Vilniaus gatvėje susirinko protestuotojų minia. Paaiškėjo baisūs dalykai – šiame kieme užsimota išpjauti visus šimtamečius medžius, po kuriais žaidžia vaikai ir vaikšto seneliai. Dėl medžių kieme ne tik gražu, švaru, bet ir galima pasislėpti nuo saulės kaitros. O dabar visą šitą grožį sumanyta sunaikinti.

Vilniaus miesto savivaldybės Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė apstulbusi. Kaip galima nenorėti išnaikinti tokių senų, neva sukirmijusių medžių. KK2 laidai šį pirmadienio vakarą 19.30 val. klerkai teigs, kad  Vilniaus gatvės kiemo medžiai supuvę. Žalieji – kad ne. Kas įdomiausia – kiemo medžiai pažymėti raudonais kryžiukais. Tai reiškia, kad medžiai bus nupjauti. Tačiau Vilniaus savivaldybės valdininkai aiškina, kad jokių leidimų pjauti medžius nėra, o jie sužymėti tik šiaip.

LNK nuotr./Kadras iš laidos KK2
LNK nuotr./Kadras iš laidos KK2

Paaiškėja dar baisesnis dalykas. Pasirodo, šioje vietoje sumanyta atidaryti lauko kavinę. Bus fontanas, staliukai, kėdutės, o medžiai tik trukdo! Tai gal valdininkai patepti, kad šitaip stengiasi dėl tos kavinės?

Pareigūnai prisipažįsta: prašymas kirsti medžius yra kavinės savininko. Jis parašė prašymą, o pagal želdynų įstatymą reaguojama į kiekvieną gyventojo raštišką prašymą.

Žalieji ir gyventojai, saugodami medžius, simboliškai aprišo juos žaliomis skarelėmis, paslėpdami baisius raudonus kryžius, rodančius, kad šimtamečiai medžiai pasmerkti mirčiai.

 

Žymės: