Pirmadienis

2017 Spalio 23

TV Naujienos

KK2 apsilankė Maidano maisto gamybos ceche

2014.03.04 18:39
LNK nuotr. / Maidano maisto gamybos cechas

Ukrainoje – karas. Priešas aiškus. Visiems iki vieno. Todėl Ukrainos sukilimo židinyje, Maidano aikštėje, niekas nesiskirsto ir barikadų neardo. Atvirkščiai – žmonės makaluoja Molotovo kokteilius, ginkluojasi, kas kuo gali, rūpinasi maisto atsargom. Jie pasirengę žūti, bet iš čia nesitrauks, šį antradienio vakarą 19.30 val. pasakos LNK laida KK2.

Įdomiausia tai, kaip Maidano kovotojai sugebėjo išsilaikyti aikštėje jau keletą mėnesių. KK2 išsiaiškino, jog čia veikia gerai organizuotas maisto gamybos cechas. Užtenka garsiau ištarti žodį „čiaj“ ir iš visų pusių tiesiasi rankos su garuojančia arbata, sumuštiniais, bandelėmis, sriuba ir kotletais.

„Mes padedam vaikinams virtuvėje, padedam žmonėms, kurie atvažiavo palaikyti Maidano, juos maitinam, padedam pavalgyt, – pasakojo maisto fabriko savanoriai. – Sumuštinius darom, vandenį pilstom, košę. Ką atneša mums, mes tą žmonėms duodam.“

Ir šiuo metu čia vyksta netrūkstamas procesas: vienos moterys tarkuoja bulves, kitos skuta, trečios kepa. Viena palapinė per dieną paruošia maisto tūkstančiui žmonių.

Galia iš Lvovo sako, kad sunku pasakyti, kiek tiksliai žmonių išmaitina šis savanorių cechas.

„Stengiamės neatsakyti niekam, todėl skaičių pasakyti sunku. Gal 1000, gal daugiau.“

Šis maisto cechas veikė ir per patį mūšių įkarštį. „Turim keturias talpas po 100 litrų – arbatai, kavai, sriubai, o kitame bidone – vanduo. Mes čia tik antra diena. Virtuvė dirba seniai, pradėjo veikti iki karo, o mes atvažiavome vakar ir pradėjom intensyviai dirbti“, – pasakojo kiti Maidano savanoriai.

KK2 įmažino ir maisto sandėliuką. Tai kaimo bobučių suneštos uogienės, valdiški konservai, piramidė iš citrinų. Šias gėrybes čia sunešė žmonės, nupirko Ukrainos turtuoliai.

„Saldainių, uogienės atneša. Kai prisikaupia, atiduodam į kaimyninę virtuvę“, – aiškino
apsaugos būrio vado pavaduotojas Ivanas.

Visa ekskursija po Maidaną – šį antradienio vakarą 19.30 val. per LNK laidoje KK2.

Galeriją žiūrėkite čia