Pirmadienis

2017 Rugsėjo 25

Šiandien per TV

TV Naujienos

Kilnūs „Chorų karų“ finalininkų tikslai: miesto grožio atkūrimas ir parama sportui

2014.05.09 18:33
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Karina Stungytė ir Mindaugas Stasiulis

Jau šį sekmadienį, gegužės 11 dieną, 19.00 val. tiesioginiame TV3 eteryje – ypatinga transliacija – didžiausio masto muzikinio projekto „Chorų karai“ superfinalas. Čia susikaus Astos Pilypaitės Alytaus miesto „Dežavu“ choras ir Kauno miesto „Žalgirio choras“, vedamas vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“.

Kaip kasmet, chorai laikosi kilnios tradicijos – laimėjimą skirti gerų darbų įgyvendinimui.

Jei „Chorų karuose“ pergalę išplėštų Alytaus „DeŽavu“ choras, tai laimėjimą perleistų savo miesto simbolio – lelijos skulptūros atkūrimui. Choro vadovė Lilija Bernatavičienė pasakoja, kad Alytaus Dainų slėnis – vienas gražiausių miesto kampelių: „Čia vykdavo dainų šventės, koncertai, festivaliai. Mes tikime, jog šis unikalus gamtos kampelis vėl gali traukti alytiškius ir miesto svečius. Čia iškils aukščiausias pėsčiųjų tiltas Lietuvoje, jį papuoš atgimusi skulptūra „Obels žiedas“.

Jaunimas čia eidavo pasitikti saulės ir tekant jai svajojo apie savo ateitį. Geras ir gražias tradicijas reikia puoselėti, tad mes įsitikinę, kad šis nuostabus miesto kampelis vėl atgims – čia visi ras vietos pramogoms, koncertams ir poilsiui. Tikime, jog „Obels žiedas“ atgims Dainų slėnyje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Alytaus „Dežavu“ choras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Alytaus „Dežavu“ choras

Kauno „Žalgirio“ choras, jei laimės, paramą žada skirti krepšinio klubui „Žalgiris“. Už laimėtą sumą choras įsigytų „Žalgirio“ paramos sertifikatų. Per paramos sertifikatus ir narystes „Žalgirio“ Garbės Klube surenkami pinigai kaupiami atskirai ir per sezoną surinkta suma skelbiama viešai. Visi šie pinigai skiriami tik krepšinio komandos reikmėms.

„Chorų karų“ superfinale chorai dainuos visi kartu, o finalininkai dovanos net po tris dainas. Kas laimės, spręs tik TV3 žiūrovai. „Chorų karų“ teisėjai ruošia bendrą dainą su visais chorais. Superfinale ant scenos susiburs visi – ne tik dėl pergalės kovojantys, bet ir projektą palikę chorai. Pravieniškių pataisos namų chorui atstovaus į laisvę jau išėjęs choro narys Vytautas Bočkus. Jis dovanos legendinį Gyčio Paškevičiaus kūrinį „Šiam pasauly visko būna“.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kauno „Žalgirio“ choras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kauno „Žalgirio“ choras

„Chorų karų“ superfinale laukia ne viena staigmena. Žiūrovai sužinos apie naują TV3 vasaros projektą „Meilė ar pinigai“. Specialiai šiai premjerai dainą sukūrė Stano. Šį kūrinį TV3 žiūrovai ne kartą girdės visą vasarą. Dainą atliks netikėtas duetas – „Chorų karų“ Vilniaus „Atžalyno“ choro generolė Urtė Šilagalytė ir „X Faktoriuje“ išgarsėjęs Martynas Kavaliauskas.