Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

„Padėkime augti“: kalcio trūkumas vaiko organizme gali turėti skaudžias pasekmes

2014.04.04 12:37
Steven Depolo, Flickr.com / Pasirodo, kalcis gydo alkoholizmą

Daugelis tėvų turbūt nesiginčys, kad kalcis yra būtinas augančių vaikų organizmui. Tačiau ne visi jų žino, kas gali nutikti tuomet, kai organizme pasireiškia jo trūkumas.

Pasak profesionalios krepšininkės Rimos Valentienės, augantiems ir ypač sportuojantiems vaikams kalcis yra be galo svarbus. „Spartaus augimo procese kalcio trūkumas gali sąlygoti ne tokį greitą kremzlių sukietėjimą, pvz., kulne, tuomet atlaikyti sportinį krūvį be skausmų labai sudėtinga“, – pažymi sūnų krepšininką auginanti sportininkė.  Tačiau, anot Rimos, svarbiausia pastebėti jo trukumą, kol jis nepasireiškė alinančiais skausmais ir bendru negalavimu.

Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad iki paauglystės organizmas sukaupia tam tikrą kalcio kiekį, tik vėliau jis yra papildomas. Todėl labai svarbu stebėti, ką mūsų vaikai valgo, kokia yra jų sveikatos būklė. Kūdikystėje kalcis dalyvauja nervų sistemos veikloje, dėl jo trūkumo gali sulėtėti vaiko raida, jis gali blogai miegoti, prastai valgyti, dėl silpnų kaulų vėliau pradėti vaikščioti. Mažiems vaikams dėl kalcio stokos gali pasireikšti pilvo skausmai, dėmesio stoka, nuovargis.

Viskas apie šį svarbų elementą, jo naudą ir rizikas jau šio šeštadienio LNK „Padėkime augti“ laidoje 9.30 val. Žiūrovai taip pat galės išgirsti nemažai patarimų Rota viruso susirgimo atveju bei kartu su tėčiu Evaldu atidžiai į kelionės lagaminą susikrauti tinkamą aprangą vaikams.

LNK nuotr./Krepšininkė Rima Valentienė ir jos sūnus
LNK nuotr./Krepšininkė Rima Valentienė ir jos sūnus