Trečiadienis

2017 Rugpjūčio 23

TV Naujienos

Jogaila Morkūnas apie žaliavalgystę: „O kur tada gyvenimo džiaugsmas?“

2013.11.21 15:31
LNK nuotr. / Rūta Mikelkevičiūtė

Ar žaliavalgystė - nauja mada, dar viena banga po kaimiškų, ekologiškų produktų valgymo vajaus? Žaliavalgiai ne tik maitinasi vien augaliniu maistu, bet jo ir nekepa, neverda.

 „Tai kraštutinumas, tai yra iškrypimas“, – kategoriškai žaliavalgius LNK laidoje „Valanda su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. kritikus Juozas Kulvinskas. Knygos apie sveiką mitybą autorius tvirtina, kad žmogui reikalinga ir sveika mėsa, kiaušiniai, pieno produktai, netgi lietuviški cepelinai.

„Pieno produktai yra absoliutus peilis mūsų visuomenėje ir tai žymiai blogiau už mėsą“, – įsitikinęs sveikos gyvensenos mokytojas Saulius Urbonas.

„Aš tikrai galiu teigti, kad teisinga mityba galima išsigydyti pačias sunkiausias ligas“, – į LNK laidą „Valanda su Rūta“ atvykęs iš JAV pareiškė biochemijos profesorius Colinas Campbelas. Mitybos tyrinėtojui savo sveikatą savo laiku patikėjo JAV Prezidentas Billas Clintonas. „Jūs iš Billo Clintono dietos išbraukėte pieną, mėsą, kiaušinius?“ – stebėjosi vedėja Rūta Mikelkevičiūtė. „Jis turėjo širdies problemų ir visos širdies problemos dingo, kai sutvarkė mitybą“, – pasakoja profesorius.

„Valandoje su Rūta“ susikirto dvi nuomonės – tradicinių  lietuviškos ir gurmaniškos  virtuvės mėgėjų ir žaliavalgystę ar vegetarizmą propaguojančių dalyvių. Žinoma astrologė Vaiva Budraitytė sako dėl sveikatos atsisakiusi mėsos: „Sirgau, sirgau ir 27 metų supratau – ar aš noriu gyvent, ar mirt.“

„O kur gyvenimo džiaugsmas?“ – save ribojančių valgytojų klausė verslininkas Jogaila Morkūnas, pabandęs vietoje šampano taurės laidoje pakelti taurę žaliavalgių suplakto kokteilio.

„Maistas turi būti neskanus, kad kuo mažiau suvalgytum“, – žaliavalgių lieknumo mįslę įminė Kristina Brazauskienė. Sveikatos ministras V.Andriukaitis palaiko žaliavalgius, tačiau kai kurie specialistai įspėjo ir apie tokių kraštutinumų pavojus. „Seksas ir maistas – du dalykai, palaikantys gyvybę“, – sako žinomas pediatras Vytautas Usonis. Jis tvirtina, kad maistas turi būti kuo įvairesnis, kad žmogus, ypač vaikai, gautų visų reikalingų medžiagų.