Trečiadienis

2017 Rugpjūčio 23

TV Naujienos

IV-asis tarptautinis Europos pianistų konkursas – tiesiogiai per „LRT Kultūrą“

2013.10.19 11:52
LRT nuotr. / Europos pianistų konkursas

Šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva pakviesta pirmininkauti ir Europos pianistų konkursui, kuris jau ketvirtąjį kartą rengiamas Normandijoje, Kaeno (angl. Caen) mieste.

Spalio 19 dieną vyksiantį konkurso finalą nuo 21.30 val. tiesiogiai transliuos nacionalinio transliuotojo televizijos kanalas „LRT Kultūra“ ir radijo kanalas „LRT Klasika“.

IV-ojo Europos pianistų konkurso dalyvių atrankos nuo birželio mėnesio vyko Londono, Paryžiaus, Milano, Maskvos, Berlyno ir Vilniaus koncertų salėse.

Konkursui pirmininkaujančios Lietuvos muzikos kultūra bus ypatingai akcentuojama: pusfinalių dalyviai gros su Čiurlionio kvartetu, o finalistai – su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. LMTA Fortepijono katedros vedėjas prof. Jurgis Karnavičius dalyvauja konkurso vertinimo komisijoje.

Kas dvejus metus vykstantis Europos pianistų konkursas talentingiausiems atlikėjams suteikia tarptautinės karjeros galimybes, atveria kelius į geriausias koncertų sales. Konkurso nugalėtojams ir ryškiausiems dalyviams bus organizuojami tarptautiniai koncertų turai; nugalėtojai bus apdovanoti ir piniginėmis premijomis.

„Mes tikimės, kad konkursas taps puikia meninių atradimų vieta, skirtingos kilmės, tačiau bendrų kultūrinių šaknų atlikėjų prisistatymo platforma, impulsu pažinti savo kaimynus – juk mes visi esame vienos Europos šeimos nariai“, – teigia Europos pianistų konkurso pirmininkas Yves Robert.

Konkurso atrankose dalyvavo pianistai iš 27 Europos Sąjungos šalių, taip pat jaunieji pianistai iš Baltarusijos, Bosnijos, Gruzijos, Moldovos, Makedonijos, Juodkalnijos, Rusijos, Serbijos ir Ukrainos. Į konkursą buvo atrinkta 20 atlikėjų, vienas jų  – lietuvis Paulius Rudokas.