Ketvirtadienis

2017 Spalio 19

TV Naujienos

Iškiliausi Lietuvos atlikėjai – iškilmingame Lietuvos dešimtmečio ES koncerte „ESame“

2014.04.30 11:02
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / LRT

Gegužės 1-ąją sukanka dešimt metų, kai Lietuva – Europos Sąjungos narė. Sukakties išvakarėse, balandžio 30-ąją, Vilniaus širdyje – Katedros aikštėje – iškiliausi Lietuvos atlikėjai paminės Lietuvos narystės ES dešimtmetį. Iškilmingą koncertą nuo 18.45 val. tiesiogiai transliuos LRT.

„Koncerto esmę geriausiai apibūdino menotyrininkė ir rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, – sako renginio vedėja Edita Mildažytė. – Juk visi Lietuvos sėkmės periodai yra neabejotinai susiję su Europa, o bet koks bandymas sietis su rytais mus bloškia šimtmečiu atgal.“

Kad pastarasis dešimtmetis buvo Lietuvos aukso amžius, jau įrodė skirtingų sričių profesionalai, kurių asmenines sėkmės istorijas pamatys koncerto žiūrovai. Tai mados guru Juozas Statkevičius, pasaulio verslo apdovanojimų laureatas Ilja Laursas, Lietuvos teatro fenomenas Oskaras Koršunovas, fotorealistinės tapybos genijai broliai Gataveckai, medicinos profesorius, vienas geriausių pilvo chirurgų Baltijos šalyse Kęstutis Strupas, Lietuvos sporto pažibos Rūta Meilutytė ir Virgilijus Alekna, istoriją su literatūra sujungusi, rašymo maniera su su Gabrieliu García Márquezu lyginama, Kristina Sabaliauskaitė.

„Esame gabūs, esame talentingi, esame jėga ir tą galime parodyti visiems!“ – entuziazmu koncerto išvakarėse trykšta Edita Mildažytė, kviečianti į koncertą, kuriame išvysime operos solistus Joaną Gedmintaitę, Kostą Smoriginą jaunesnįjį, Laimą Jonutytę, Tomą Pavilionį, dainininkus Povilą Meškėlą, Eveliną Sašenko, Česlovą Gabalį. Koncerte gros Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (dir. Gintaras Rinkevičius), saksofonininkas Vytautas Labutis, pasirodys Kauno valstybinis choras (dir. Petras Bingelis).

Igno Krupavičiaus nuotr./Edita Mildažytė
Igno Krupavičiaus nuotr./Edita Mildažytė

Į sceną Katedros aikštėje Edita Mildažytė lips pasipuošusi profesorės Jolantos Talaikytės sukurta suknele ir avalynės meistro Žano Maslausko pasiūtais batais. Europos Sąjungos spalvos mėlynumo suknelę puošia dvylika sagų – pasak Editos, simbolizuojančių žvaigždes, esančias ant ES vėliavos: „Dvylika žvaigždžių – kaip išbaigtumo, tobulumo simbolis. Trispalvis kaspinas simbolizuoja lietuviškumą ir tai, kad mes į ES visada žiūrėsime lietuvių akimis. O trispalvius batus pamačiau Žano Maslausko kolekcijoje. Argi neoriginalu?“

„Per dešimt metų, kuriuos esame Europoje, gyvenimas pasikeitė iš esmės. Pažiūrėkit į žmones, vaikštančius gražiomis Vilniaus gatvėmis, į jaunimą, kuris visai kitoks, negu mano karta. Užaugo laisvės vaikai, laisvi, džiaugsmingi, išradingi ir reikia greičiau jais pasitikėti ir perduoti jiems valstybės valdymą“, – svarsto daugybės patriotinių projektų autorė ir įgyvendintoja. Edita neslepia, kad Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą išvakarės, balandžio 30-oji, jai ypatinga diena ir dėl kitos priežasties – tądien yra gimęs jos sūnus.

Koncertas „ESame“, skirtas Lietuvos narystės ES 10-mečiui, – trečiadienį, balandžio 30 d. 18.45 val. tiesiogiai iš Katedros aikštės per LRT televiziją.