Sekmadienis

2017 Birželio 25

TV Naujienos

BTV „Yra kaip yra“: kodėl moterys tampa smurto šeimoje aukomis?

2014.01.23 17:50
LNK nuotr. / Gintarė Gurevičiūtė

BTV „Yra kaip yra“ jau šį ketvirtadienio vakarą 20.30 val. nagrinės skaudžią temą – kodėl moterys tampa smurto šeimoje aukomis? Pokalbių laidoje dalyvauja dvi moterys, sutikusios atvirai papasakoti apie iškentėtą sutuoktinio smurtą, kurį pakentė daugelį santuokos metų. „Jis mane smaugdavo ir žemindavo. Kartą nuo jo smūgių lūžo kaulai“, – savo kasdienybe dalinsis nuo vyro kumščių ilgą laiką kentėjusi šios laidos pašnekovė.

BTV „Yra kaip yra“ moteris atviravo – sutuoktinio smūgiai nesuminkštėjo net ir moteriai besilaukiant. „Spardydamas pilvą grasindavo, kad neteksiu vaiko“, – laidoje atviraus ji. Moteris dėl patirto smurto nėštumo metu du kartus gulėjo ligoninėje, jai grėsė persileidimas, o norėdama pasislėpti nuo kumščių nakvodavo pas drauges. Nepaisant to, su smurtautoju susituokė, nes norėjo, kad vaikas gimtų pilnoje šeimoje. Padėtis nesikeitė ir gimus vaikui: dėl patiriamo fizinio ir psichologinio smurto su naujagimiu nuolat nakvodavo laiptinėje arba parke.

„Nei viena iš tų merginų nepasakė, kad jos gerbia pačios save, savo orumą. Kiek galima jus laužyti? Alkoholikas, smurtautojas, o jūs vėl pas jį grįžtate? Pirmiausia, jūs negerbiate savęs“, – BTV laidoje tvirtins Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė.

Skaudžios smurto prieš moteris istorijos sukrėtė Gintarę Gurevičiūtę. Ji BTV laidoje „Yra kaip yra“ rėžė tiesiai šviesiai: „Jei vyras pakeltų prieš mane ranką, aš tikrai jį suluošinčiau!“

Kaip gelbėtis nuo smurtaujančio sutuoktinio? Kodėl ir moterys kartais į darbą paleidžia kumščius? Kodėl laidos eksperto Giedriaus Drukteinio nuomonė apie smurtą taip papiktins Aušrą Mariją Pavilionienę?

Itin atviri ir šokiruojantys pasakojimai apie smurtą, jau šį ketvirtadienio vakarą 20.30 val. laidoje „Yra kaip yra“ per BTV.