Ketvirtadienis

2017 Rugsėjo 21

TV Naujienos

Garsų fotografą nužudžiusio penkiolikmečio patėvis: „Jis juokėsi areštinėje“

2014.03.17 15:25
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr. / Rūta Janutienė ir Tomas Čyvas

„Jis juokiasi, jam juokinga. Jis nesupranta. Jam atrodo, kad čia buvo juoko forma. Kaip kompiuteriniam žaidime. Jis mano, kad tuoj eis namo“, – apie suimto žinomo vietos fotografo Stasio Šeštausko žudiko reakciją pasakoja jo patėvis. Šiurpios žmogžudystės Gargžduose priežastys ir išskirtinis interviu su penkiolikmečio žudiko patėviu – jau rytoj, antradienį, 21.00 val., „Lietuvos ryto“ laidoje „Patriotai“.

Kraupi žmogžudystė sukrėtė visą Lietuvą – paaugliai tol šokinėjo ant aukos galvos, kol ši mirė. Nužudę pro šalį ėjusį šešiasdešimtmetį žinomą vietos fotografą S.Šeštauską, budeliai kūną planavo nuskandinti šalia tekančioje upėje, bet persigalvojo ir kaip niekur nieko patraukė į diskoteką.
                    
Pasak penkiolikmečio žudiko patėvio, vaikinas turi lengvą protinį atsilikimą, todėl lankė specialią mokyklą ir vartojo raminančius vaistus. Save jis vadindavo „vierhu“, tačiau paauglyje tūnančio žvėries patėvis tikina nepastebėjęs.

„Šiuo vaiku mama nesirūpino, todėl jis darė ką norėjo. Kartu su kitu žmogžudyste kaltinamu paaugliu jie vartojo alkoholį, uostė klijus ir seniai šėliojo po rajoną. Mačiau ir agresiją, ir norą pasipuikuoti. Todėl ši tragedija manęs nei kiek nenustebino. To reikėjo laukti“, – įsitikinusi kaimynė.   

„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Fotografas Stasys Šeštauskas
„Lietuvos ryto“ televizijos nuotr./Fotografas Stasys Šeštauskas

Buvusi nužudytojo S.Šeštausko kolegė, laikraščio „Banga“ redaktorė Vilija Butkuvienė tikina –  velionis buvo taikaus būdo, nesiveliantis į konfliktus ir randantis bendrą kalbą su vaikais. Šiurpi detalė – S.Šeštauskas ilgą laiką vadovavo jaunųjų fotografų būreliui.

„Iš Stasio kūno buvo išsityčiota. Gal ir po mirties. Kai nuėjome su juo atsisveikinti, jis buvo pasikeitęs neatpažįstamai“, - pasakoja sukrėsta V.Butkuvienė.

Kas dėjosi trylikamečio ir dviejų vos penkiolikos sulaukusių paauglių galvose, kai jie negailestingai žudė jų kelyje pasitaikiusį S.Šeštauską? Kaip nusikaltimo dieną elgėsi žmogžudžių trijulė? Ką apie jaunuolius papasakos artimieji, kaimynai ir mokytojai? Ir kokia bausmė jiems gresia? - visa tai sužinosite jau rytoj, antradienį 21.00 val., laidoje „Patriotai“ tik per „Lietuvos ryto“ televizija.

 

Žymės: