Pirmadienis

2017 Birželio 26

Šiandien per TV

TV Naujienos

Dviratininko uniformą apsivilkęs lenktynininkas Benediktas Vanagas „paragavo“ asfalto

2014.04.25 16:58
TV3 nuotr. / Benediktas Vanagas

Dakaro ralio dalyvis lenktynininkas Benediktas Vanagas po metų pertraukos sėdo ant dviračio. Jis dalyvavo TV3 laidos „Sportuok su mumis“ treniruotėje, kurią vedė daugkartinis Lietuvos dviračių čempionas Tomas Vaitkus.

B.Vanagas prisipažino, kad sėdėdamas prie automobilio vairo labiau pasitiki savimi. Lenktynininkas yra dviračių mėgėjams skirto „Velomaratono“ varžybų Vilniaus gatvėmis organizatorius, todėl treniruotė su T.Vaiktumi jam buvo ne tik įdomus iššūkis, bet ir naudinga pažintis.

„Dviračiu važiuoti aš moku, bet sunkumai prasidėjo tada, kai reikėjo apsivilkti dviratininko aprangą. Ją sudaro keli sluoksniai, ir suprask, kurį ant kurio vilktis. Kai Tomas pamatė, kaip apsirengiau, pradėjo juoktis. Teko persirengti“, – prisiminė lenktynininkas.

Dviratininkai avi specialiais batais, kurie prisitvirtina prie pedalų. T.Vaitkus paaiškino, kad jie atlieka panašią funkciją kaip saugos diržai automobilyje. Pritvirtinti ir atlaisvinti batus nuo pedalų naujokams nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tuo įsitikino ir laidos vedėja Vlada Musvydaitė, ir B.Vanagas.

TV3 nuotr./Tomas Vaitkus, Vlada Musvydaitė ir Benediktas Vanagas
TV3 nuotr./Tomas Vaitkus, Vlada Musvydaitė ir Benediktas Vanagas

„Visą laiką stengiausi minti, kad nereiktų stoti, nes atkabinus batą nuo pedalo vėliau tekdavo tvirtinti kelias minutes. Prieš treniruotę su Benediktu juokavome, kuris pirmas kris. Ir, pasirodo, prisijuokavome“, – pasakojo V.Musvydaitė.

Bandydamas sustoti ir atlaisvinti kojas nuo pedalų B.Vanagas neišlaikė pusiausvyros ir griuvo. Tačiau lenktynininkas neprarado geros nuotaikos ir pajuokavo, kad pagaliau sužinojo, koks yra asfalto skonis. „Mes, dviratininkai, griuvimą nuo dviračio vadiname stogu. Tikriausiai nei vienas profesionalas per savo karjerą nėra to išvengęs. Bet čia nebuvo didelio greičio, todėl Benediktui pasisekė, viskas baigėsi linksmai ir be traumų“, – šypsojosi T.Vaiktus.

B.Vanago skrydį ir kitas smagias akimirkas iš treniruotės bus galima pamatyti jau šį sekmadienį 9.00 val. TV3 eteryje, laidoje „Sportuok su mumis“.

TV3 nuotr./Benediktas Vanagas
TV3 nuotr./Benediktas Vanagas