Ketvirtadienis

2017 Rugsėjo 21

TV Naujienos

Dėl vaidmens „Juodajame sąraše“ aktorius Jamesas Spaderis nusiskuto plikai

2014.02.03 12:59
LNK nuotr. / Jamesas Spaderis

Šį pirmadienio vakarą 22.00 val. per LNK startuosiantis „Juodasis sąrašas“ yra vienas įdomiausių šio rudenio TV serialų JAV, o pagrindinis jo aktorius Džeimsas Speideris (James Spader) – viena iš tokio susidomėjimo priežasčių. Šiame NBC televizijos seriale Džeimsas vaidina Reimondą Redingtoną, ieškomą nusikaltėlį, kuris pats pasiduoda FTB. Kas nulėmė tokį jo sprendimą, mums kol kas nelemta žinoti. Ir nors apie nusikaltėlį, kurį jis vaidina, žinom nedaug, pavyko surinkti kelis įdomius faktus apie šį paslaptingą žmogų.

1. Jam patinka, kai į jį kreipiasi „Džimi“.

Džeimsas Speideris dažnai vaidina gana šaltus, klastingus, nedorus veikėjus, todėl faktas, kad jam patinka, kai į jį kreipiamasi mažybiniu Džimio vardu, atrodo keistai juokingas. Tačiau tai tiesa. Ir jeigu netyčia susidursite su aktoriumi tamsiame skersgatvyje, būtinai pašaukit jį Džimiu. Kitaip gali baigtis labai blogai.

2. Jis nemėgsta televizijos

Nors Džimiui teko vaidinti tokiuose gana ilguose serialuose kaip „Praktika“ (angl. The Practice), „Bostono teisininkai“ (angl. Boston Legal), „Biuras“ (angl. The Office) ir „Juodasis sąrašas“, neseniai duodamas interviu jis prisipažino, kad nelabai žiūri televizorių. „Niekada nebuvau didelis TV žiūrovas,“ – pasakoja jis apie savo darbą. Tačiau jam labai patinka, kad jis nežino, kas nutiks jo personažams kitose serijose, kadangi serijų scenarijus gauna vieną po kito.

3. Kad galėtų vaidinti Redą, jam teko nusiskusti plikai

Prieš įžengdamas į FTB biurą, Džeimsas puikavosi ilgomis garbanomis. Tačiau, pabandęs įsijausti į savo personažą, nusprendė, kad Redingtonas turėtų būti plikas, todėl ėmė ir nusiskuto! „Jis turi keliauti lengvai, judėti nevaržomas, todėl man tai pasirodė didžiai praktiškas sprendimas,“ – aiškina aktorius savo pasirinkimą.

4. Jis pradėjo vaidinti anksčiau nei gimė jo kolegė

Jo kolegei Megan Bun (angl. Megan Boone), kuri vaidina FTB psichoanalitikę ir Redo partnerę Elizabet Kin, tik trisdešimt metų. Kita vertus, Džimis vaidina televizijoje ir didžiajame ekrane nuo 1978 m. (35 metus). Pirmas jo svarbus vaidmuo kine buvo Bruk Šilds (angl. Brooke Shields) brolis 1981 m. filme „Begalinė meilė“ (angl. Endless Love).

5. Jis nežiūri filmų, kuriuose vaidina

Džeimsas dažnai cituojamas sakant, kad nors jam ir labai patiko filmuotis visuose filmuose, kuriuose yra vaidinęs, o tokių tikrai nemažai, jis jų nežiūri. Nesijaudink, Džimi, mes pažiūrėsim už tave!

6. Speiderio labai silpnas regėjimas ir jis negali nešioti linzių.

Jis yra prasitaręs, kad kai jam tenka vaidinti personažus, kurie nenešioja akinių, jis sunkiai įžiūri prieš jį stovinčio aktoriaus veidą. Gal todėl mes dažnai jį matom vaidinantį su akiniais nuo saulės, jeigu filmuojama lauke.

7. Jis turi fotografinę atmintį.

Jis pasižiūri į scenarijaus puslapius ir įsimena, kaip jie atrodo. Kai jis vaidina kokią sceną, „skaito“ tą puslapį mintyse. Manau, tai viena iš priežasčių, kodėl jis toks puikus aktorius. Mums, normaliems žmonėms, reikia didžiulių pastangų įsidėmėti scenarijaus eilutes. Kadangi jis skaito scenarijų mintyse, gali daugiau dėmesio skirti savo laikysenai, veido išraiškoms ir t.t.

Serialo „Juodasis sąrašas“ premjera – šį pirmadienio vakarą 22.00 val. per LNK.

 

Žymės: